دیدبان
واکنش شهریاری به اظهارات روحانی؛

آقای روحانی! معنی و مفهوم صحیح برابری و عدالت را از مشاوران خود بپرسید

آقای روحانی! معنی و مفهوم صحیح برابری و عدالت را از مشاوران خود بپرسید

دیدبان؛ حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی طی پیامی از اظهارات رئیس‌جمهور در صحن علنی مجلس در مورد جامعه پزشکی انتقاد کرد.

متن این پیام به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر روحانی

رئیس محترم جمهور

سلام علیکم؛

با احترام؛ در کمال بهت و ناباوری شاهد آنیم که هر مسئول و در هر رده از صدر تا ذیل، روز به روز پله‌های نزول تدریجی را در متانت گفتاری و رفتاری از خود نمایش می‌دهند، امروز تقاضا این است که مانند دولت نهم، چند روزی کار را تعطیل کنید، اما نه برای قهر، بلکه برای فراهم آمدن فرصتی که از مشاوران خود بخواهید، مجموعه‌ای از سخنان و اظهارنظرهای شما را از ابتدا تاکنون برای شنیدن دوباره، بازخوانی کنند.

بی‌تردید اگر منصف باشید ، حیرت خواهید کرد و از بسیاری بیانات خود شرمنده خواهید شد؛ از خود بپرسید، آیا در آستانه دهه فجر، برازنده شماست که با کلام خود در صدد ایجاد تفرقه بین مردم و صنوف مختلف باشید، در حالی که در آن دوران بارها از مرحوم حضرت امام (ره)، کلمه «وحدت» را شنیده بودیم.

از شما و بسیاری امثال شما می‌پرسیم ، این چه رسمیست که مسئولان عالی‌رتبه خود را مقید نمی‌دانند که در باب هر موضوعی اظهارنظر نکنند؟ این آفت از ملوک به جان ملت افتاده و درد و دریغ که در نهایت احترام برای همه مشاغل و پیشه‌های شریف، مزایا و معایب فلان سیاست خارجی یا کاربری انرژی هسته‌ای را از مردم کوچه و بازار می‌پرسیم و قشر تحصیلکرده به ویژه جامعه فرهیخته پزشکی را که برای پرورش او هزینه‌ها شده است، به اموری توصیه می‌کنیم که با اندکی سواد هم قابل انجام است.

از چنین دیدگاهی است که می‌توان انتظار داشت یک سرباز راننده بانک مرکزی به بزرگترین دلال نفتی تبدیل شود و هر کسی به خود اجازه دهد در جایگاهی که برای آن صلاحیت ندارد به نام خدمت، لباس خیانت و اختلاس به تن کند. چرا که در نظر او برای مسئولان دوغ و دوشاب تفاوتی نداشته و برای هیچ منصبی، تخصص و آگاهی ملاک نیست در لیست دانه درشت‌های فاسد در حوزه اقتصاد و اخلاق نظری بیندازید، و آمار پزشکان و پرستاران و جامعه خدوم بهداشت و درمان را از این مجموعه خاطی که ملک و مملکت را به سراشیبی سقوط نزدیک کرده استخراج کنید؛ در چند پرونده شرم‌آور از این فجایع که دامنگیر مردم شده است، نام این عزیزان را دیده‌اید؟

برای جامعه علمی و دانشگاهی کشور متأسفیم که به جای فراهم آوردن فضای آرام کار و خدمت تخصصی، از جانب شما پیشنهاداتی چنین سخیف و تنش‌زا دریافت می‌کنند. به شما توصیه می‌کنیم، همانگونه که در روز پاره کردن برجام توسط ترامپ با دستان لرزان به همه گروه‌ها التماس کردید اختلافات را کنار بگذارند، امروز نیز با شجاعت تمام از گفته‌های توهین‌آمیز خود، از جامعه خدوم پزشکی کشور عذرخواهی کنید.

در هر موردی اظهار نظر نکنید که از شأن خود می‌کاهید و معنی و مفهوم صحیح برابری و عدالت را از مشاوران دانشمند خود بپرسید و متوجه درک اشتباه خود از این مفاهیم شوید.

در پایان به عنوان نماینده ملت و یک پزشک از همه ایرانیان عذرخواهی می‌کنم و جنابعالی را به ذکر قرآن شریف توجه می‌دهم که می‌فرماید: (یرفع‌الله الذین آمنوا منکم، والذین أوتوالعلم درجات). در نزد خداوند، مقام ایمان آورندگان والا و مرتبه اهل دانش بسی بلندتر است.

چو بشنوی سخن اهل دل مگو که خطاست/ سخن‌شناس نیی جان من، خطا اینجاست/ والسلام علی من اتبع الهدی

دکتر حسینعلی شهریاری

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی

مرتبط‌ها

ایستگاه انقلاب 11

زوایای ناآشنای مرد خاکستری دولت

در جستجوی ترکیبی از خیانت و خباثت

آیا جمهوری اسلامی به مفاهیم اصلی وجودی خود پایبند بوده است؟

دولت رمّالان

سرافراز؛ مُهره تخریب سازمان اطلاعات سپاه