دیدبان

سلب اجازه تماس خبرنگار پرس تی وی با خانواده

سلب اجازه تماس خبرنگار پرس تی وی با خانواده

دیدبان؛ مرضیه هاشمی خبرنگار و مجری شبکه تلویزیونی پرس.تی.وی همچنان در بازداشت عوامل اف.بی.آی در آمریکا قرار دارد.این در حالی است که هیچ منبعی درباره روند بررسی پرونده وی اطلاعات دقیقی نداده و شرایط کنونی برای خانواده مرضیه هاشمی دشوار است.
مرضیه هاشمی در تماس تلفنی که با دخترش سارا داشته گفته که اطلاعی در خصوص تصمیم مربوط به آزادی خود ندارد. فرزندان هاشمی گفته‌اند که وی برخلاف حق قانونی همه زندانیان، نمی‌تواند با خانواده‌اش به صورت تلفنی هم صحبت کند و مسئولین زندان اجازه این کار را به وی نمی دهند.
مجری، خبرنگار و مستندساز آمریکایی الاصل شبکه‌ پرس‌تی‌وی روز یکشنبه 13 ژانویه بدون ارائه دلیل در فرودگاه «سنت لوئیس» این کشور بازداشت و به یک بازداشتگاه پلیس فدرال آمریکا «اف‌ بی‌ آی» در واشنگتن دی‌سی منتقل شد. او برای دیدار با خانواده‌‌اش به آمریکا سفر کرده بود و بازداشت غیرقانونی‌اش به نهمین روز خود رسیده است.
روز گذشته، جمعی از دوستان و خانواده مرضیه هاشمی پیامی، بر لزوم آزادی هرچه سریع‌تر این مجری، خبرنگار و مستندساز شبکه پرس‌تی‌وی از زندان که چند روز قبل توسط پلیس آمریکا بازداشت شده بود، تأکید کردند.

مرتبط‌ها

راه کاهش ظلم در خانواده افزایش حرمت پدر است

خروجی قرمز حمل سلاح آسان در ایران

خادمیاران رضوی: طلیعه‌ای نو از «آفتاب» فرهنگ شیعی

تحلیلهای رنگین برای عمامه خونین

سبکِ زندگی پرونده‌ساز!

تعداد بالای پرونده در قوه؛ آسیب اجتماعی یا اشکلات ساختاری؟