دیدبان

جشن ابتذال شهردار تهران بخشی از یک جریان است

جشن ابتذال شهردار تهران بخشی از یک جریان است

به گزارش دیدبان، حجت‌الاسلام حسن ناصری‌پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اظهار کرد: من موضوع رقص دختران در مقابل شهردار تهران را هم محکوم می‌کنم و هم تقاضا دارم که دادستان تهران بررسی خود را تنها به این موضوع محدود نکند بلکه این اتفاق را به عنوان بخشی از یک جریان در نظر بگیرد و به ابعاد مختلف آن بپردازد.

چراکه این رویداد به هیچ وجه اتفاقی نبود و این بخشی از یک برنامه و هماهنگ شده بود. کسانی درباره این گونه اتفاقات تصمیم می‌گیرند که خارج از شهرداری هستند و به برخی از نیروهایی که در سازمان فرهنگی شهرداری حضور دارند خط‌دهی می‌کنند.

وی ادامه داد: وقتی بنا می‌شود که شهردار تهران در برنامه‌ای حضور پیدا کند، از چند روز قبل همه چیز بررسی و تحت کنترل است؛ حتی مجری مراسم و متن حرف‌های او را بررسی می‌کنند. به همین دلیل هم من می‌گویم که ماجرای اخیر، اصلا اتفاقی نبود. چطور کلیپ برنامه‌های سه ساله سازمان فرهنگی هنری را به خاطر اینکه تصویر شهردار سابق در آن هست را در مراسم دیگری حذف کردند اما چنین موضوعی را ندیدند؟ به همین دلیل هم معتقدم که این اتفاق کاملا آگاهانه بوده و حداقل برگزار کنندگان برنامه و تیم فرهنگی شهرداری تهران حتما اطلاع داشتند.

مطمئن باشید که اگر رسانه‌ها برخورد نمی‌کردند و علما واکنش نشان نمی‌دادند آنها به مرحله بعدی می‌رفتند و مرزهای کار خود را گسترش می‌دادند. فقط کافی است که عرصه فرهنگی کشور در ۹ ماه گذشته را در نظر بگیریم و به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب هم توجه کنیم؛ متوجه می‌شویم که این گونه اتفاقات برنامه‌ریزی شده است و بانیان چنین موضوعاتی به صورت حساب شده در حال جلو رفتن هستند.


معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران همچنین درباره نقش این سازمان در بروز چنین مسئله‌ای تصریح کرد: تا جایی که بنده به عنوان معاون فرهنگی این سازمان خبر دارم، این سازمان اطلاعی از این برنامه نداشت. به همین دلیل هم نامه آقای نجفی به سازمان فرهنگی هنری، توهین به این سازمان بود. سازمان فرهنگی هنری شهرداری یک نهاد ارزشی و انقلابی است و از این گونه مسائل مبراست.

خود من از رئیس‌سازمان گله‌مند هستم. چون ایشان مالک سازمان نیستند بلکه کلیددار سازمان هستند. به همین دلیل هم باید در همان لحظه اول در مقابل این رفتار شهردار تهران موضع‌گیری می‌کرد.


ناصری پور در پایان گفت: به دغدغه‌مندان و اهالی فرهنگی و هنر وعده می‌دهم که به زودی مطالب دیگری در این زمینه را خواهم گفت.
منبع: کیهان

 

مرتبط‌ها

ایستگاه انقلاب 11

زوایای ناآشنای مرد خاکستری دولت

در جستجوی ترکیبی از خیانت و خباثت

آیا جمهوری اسلامی به مفاهیم اصلی وجودی خود پایبند بوده است؟

دولت رمّالان

سرافراز؛ مُهره تخریب سازمان اطلاعات سپاه