دیدبان

واکنش نخست وزیر رژیم صهیونیستی به اظهارات «ظریف» و گزارش «آمانو»

واکنش نخست وزیر رژیم صهیونیستی به اظهارات «ظریف» و گزارش «آمانو»

دیدبان؛ «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی با انتشار پیامی ویدئویی در توئیتر به اظهارات «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران و همچنین گزارش جدید «یوکیو آمانو»، واکنش نشان داد.

نتانیاهو در این پیام ویدئویی گفت: «خبر رسیده که ایران برنامه غنی‌سازی خود را سرعت بخشیده است؛ اسرائیل به ایران امکان نخواهد داد به بمب اتم دست یابد تا اسرائیل و همه جهان را تهدید کند».

اشاره نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به گزارشی است که یوکیو آمانو، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، منتشر و بر اساس آن، اعلام کرد که ایران غنی‌سازی اورانیوم در برنامه‌های اتمی خود را افزایش داده است.

نخست‌وزیر اسرائیل در پیام خود همچنین محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران را به «دروغگویی دوباره» متهم کرد و گفت: «این ایران است که هر روزه و علناً اسرائیل را به نابودی تهدید می‌کند».

به نظر می‌رسد این بخش از اظهارات نتانیاهو واکنشی به سخنان جواد ظریف در دیدار روز دوشنبه‌اش با هایکو ماس وزیر خارجه آلمان باشد.

وزیر خارجه ایران در نشست خبری مشترک با همتای آلمانی‌اش گفت: شما باید سوال کنید از رژیمی که دارای سلاح‌های هسته‌ای است که چطور نتانیاهو کنار نیروگاه دیمونا که محل ساخت سلاح هسته‌ای است می‌ایستد و می‌گوید ایران باید نابود شود؟

مرتبط‌ها

بریز و بپاش خاندان حاکم امارات برای یک شب خوشگذرانی در کرواسی

واکنش قاطع رهبر انقلاب به تهدید‌های آمریکا

تاجیکستان: روابط با «تهران» در چارچوب «سیکا» توسعه می‌یابد

یمن: بُرد موشکهای یمن تا اراضی اشغالی می‌رسد

شورای نگهبان: قانون انتخابات یکی از درد‌های قدیمی ماست

لاریجانی: مکانیزم اینستکس روی کاغذ مانده است