دیدبان

وقتی ارتباط فرقه شیرازی با صهیونیست‌ها علنی می‌شود

وقتی ارتباط فرقه شیرازی با صهیونیست‌ها علنی می‌شود
دیدبان؛ مرکز اسلامی فرقه شیرازی که پرچمدار ترویج تشیع انگلیسی در لندن به شمار می روند، میزبان نمایشگاهی است که توسط موسسه «یاد وَشِم» برگزار می‌شود، موسسه ای صهیونیستی که در راستای حفظ یادبود واقعه هولوکاست فعالیت می‌کند.
این نمایشگاه در حسینیه رسول اعظم(ص) مرکز اسلامی فرقه شیرازی و با موضوع آلبانیایی های مسلمانی برگزار می‌شود که ادعا شده در دوره ی هولوکاست به همسایگان یهودی خود کمک کردند، از آنان محافظت کرده و آنان را نجات دادند.
به گزارش تقریب «یاد وشم» یک موزه ی هولوکاست مستقر در «اورشلیم» است که بودجه مالی آن توسط دولت اسرائیل تامین می‌شود و از حاکمیت اسرائیل پشتیبانی می کند. جالب توجه است که این موزه در نزدیکی محلی قرار گرفته است که فاجعه قتل عام فلسطینی ها در دیر یاسر توسط صهیونیست ها نیز در آن مکان اتفاق افتاده است.
خاخام ناتان لِوی، مدیر اجرایی انجمن ادیان لندن و یکی از برگزارکنندگان این رویداد، ماهیت آن را این گونه تشریح کرده است: این نمایشگاه یادمانی قدرتمند است که نشان می دهد در تاریکترین دوران جامعه یهود، جامعه ی مسلمان در آلبانی یکی از معدود گروههایی بود که در زمانی که نازی ها تلاش کردند، همسایگان یهودی آنها را از بین ببرند، ساکت ننشستند.
وی می‌گوید: به یاد داشتن این امر نیز بسیار مهم است که جوامع یهودی و مسلمان همیشه از لحاظ تاریخی یکدیگر را پشتیبانی می‌کردند و این کار را ادامه خواهند داد؛ با صرف زمان بیشتر با هم و تلاش برای درک مشترکات و احترام به تفاوت هایمان می توانیم یک جبهه ی متحد علیه نفرت ایجاد کنیم.

مرتبط‌ها

راه کاهش ظلم در خانواده افزایش حرمت پدر است

خروجی قرمز حمل سلاح آسان در ایران

خادمیاران رضوی: طلیعه‌ای نو از «آفتاب» فرهنگ شیعی

تحلیلهای رنگین برای عمامه خونین

سبکِ زندگی پرونده‌ساز!

تعداد بالای پرونده در قوه؛ آسیب اجتماعی یا اشکلات ساختاری؟