دیدبان

احساس انزجار ایرانیان بعد از لو رفتن پشت پرده شبکه ایران اینترنشنال

احساس انزجار ایرانیان بعد از لو رفتن پشت پرده شبکه ایران اینترنشنال
دیدبان؛ «محمود دهقان» رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی شرکت‌های تبلیغاتی کل ایران درباره شبکه ایران اینترنشنال گفت: الان دیگر اسناد شبکه‌ ایران اینترنشنال برای همه مشخص شده است. خاشقچی نیز اطلاعاتی به یک خبرنگار ایرانی‌الاصل در گاردین داده بوده که این شبکه با سرمایه محمد بن سلمان ولیعهد سعودی اداره می‌شود و ماهیت این شبکه کاملا ضد ایرانی و اساس آن بر تخریب استوار است. 
وی ادامه داد: این شبکه در نهایت تکمیل کننده شبکه‌های تلویزیونی ضد ایرانی است که پیش‌ترها فعالیت خود را آغاز کرده بودند. من و تو با سرمایه فرزند تیمسار فراری زمان شاه اداره می‌شود و منابع مالی آن مشخص شده است و حتی سهام دار آن فردی است که عملیات قتل خاشقچی را انجام داده و در گروگانگیری نخست وزیر لبنان در عربستان سعودی نقش اساسی داشته است.
دهقان با اشاره به حقوق بسیار بالایی که به خبرنگاران در شبکه ایران اینترنشنال پرداخت می‌شود، گفت: تعداد زیادی از ایرانیان خارج از کشور در کسوت خبرنگار و کارشناس که در برخی از برنامه‌های این شبکه شرکت می‌کردند اعلام برائت کردند و علی علیزاده معروف‌ترین آنها است که از همه جریان‌های کارشناسان داخلی و خارج از کشور خواست تا از شرکت در برنامه‌های این شبکه ضدایرانی و مشروعیت دادن به ایران اینترنشنال خودداری کنند.
وی در همین زمینه بیان داشت: به دنبال این مسئله تعداد زیادی از کارشناسان به این کار تن دادند، منتهی چون مبالغ پرداختی و حقوق این شبکه به کارمندانش بسیار بالا و در بعضی موارد بیش از دو برابر حقوقی است که به خبرنگاران ایرانی در شبکه بی بی سی می‌دهند،‌گرایش زیادی بین ایرانیان شاغل در شبکه بی بی سی و من و تو برای پیوستن به این شبکه شده بود. برای مثال اینها در میزگردی به عنوان مجری شرکت کرده و اهدافی که می‌خواهند را مو به مو اجرا می‌کنند و بلافاصله معادل یک ماه حقوق شبکه دیگر که معادل دو هزار پوند است، به او می‌دهند که در مقابل اجرای ده برنامه با این مبلغ، عددی نجومی است.
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت‌های تبلیغاتی کل ایران درباره آورده‌ای که این شبکه برای سعودی دارد، نیز بیان داشت: خوشبختانه افشای ماهیت تامین کنندگان مالی و گردانندگان این شبکه باعث شده تا در میان ایرانیان خارج از کشور موجی از نفرت علیه گردانندگان این شبکه و داستان تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی علیه ایران بوجود آید تا ماهیت اصلی آنها فاش شود.
وی درباره اینکه چرا سعودی از این شبکه حمایت مالی می‌کند، گفت: وقتی سعودی از طریق جنگ تحمیلی و تحریم‌های مرحله اول در سال ۸۴ نتوانست ایران را از پا دربیاورد، به سمت این رفتند تا به قول خودشان جنگ را به داخل ایران بکشانند. یکی از راه‌هایی که جنگ را به داخل ایران بکشانند ایجاد اختلاف‌های قومی قبیله‌ای، ملی مذهبی، سنی و شیعه، شیعه شیعه و سنی سنی در داخل کشور بود و اگر نگاه کرده باشید خطوط اصلی برنامه‌های این شبکه ضد انقلاب بر محور گسل‌های قومی و تحریک گسل‌های قومی و مذهبی بوده است.
رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی شرکت‌های تبلیغاتی کل ایران با اشاره به رسیدن یا نرسیدن سعودی به اهداف شوم خود نیز بیان داشت: به هر حال در جریان تظاهرات سال‌های گذشته و شورش‌های کوری که در برخی مناطق انجام شد و بازجویی از عواملی که دستگیر شدند نشان داد افرادی در این بین توسط آنها تجهیز مالی شده بودند. اما درباره رسیدن به هدفی که دنبالش بودند تا بتوانند جنگ داخلی مذهبی و قومی راه بیندازند، نتوانستند کاری از پیش ببرند.
وی در ادامه عنوان داشت: در حال حاضر اغلب مردم به درک بالایی از اطلاعات سیاسی و اجتماعی رسیدند و این مسائل در آنها تاثیری ندارد، اما باید هوشیار بود چراکه اینها شیوه و نام شبکه‌‌شان را عوض می‌کنند که ما به دلیل آشنایی با این حوزه دست آنها را خواندیم. مورد بعدی در این بخش را می‌توان به ضعف برخی رسانه‌های داخلی مرتبط دانست. متاسفانه مردم فکر می‌کنند نمی‌توانند اطلاعات لازم را از طریق شبکه‌های داخلی خودمان پیدا کنند و به این شبکه‌ها رجوع می‌کنند، اگر ما در شبکه‌های خودمان این اطلاعات را در اختیار مردم قرار دهیم دیگر شاهد ظهور شبکه‌های معاند نخواهیم بود. 

مرتبط‌ها

راه کاهش ظلم در خانواده افزایش حرمت پدر است

خروجی قرمز حمل سلاح آسان در ایران

خادمیاران رضوی: طلیعه‌ای نو از «آفتاب» فرهنگ شیعی

تحلیلهای رنگین برای عمامه خونین

سبکِ زندگی پرونده‌ساز!

تعداد بالای پرونده در قوه؛ آسیب اجتماعی یا اشکلات ساختاری؟