دیدبان

سفیر ایران در لندن: سپاه سزاوار پاداش است نه تحریم

سفیر ایران در لندن: سپاه سزاوار پاداش است نه تحریم

دیدبان؛ «حمید بعیدی‌نژاد» سفیر کشورمان در لندن شامگاه پنج‌شنبه در مصاحبه با شبکه خبری سی‌ان‌ان با اشاره به اینکه اقدام اخیر آمریکا در تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هدیه‌ای برای بنیامین نتانیاهو بود تأکید کرد: «تروریست نامیدن سپاه پاسداران یک اقدام انتقام‌جویانه و خلاف واقعیات است. سپاه پاسداران نقش بسیار مؤثری در جنگ با نیروهای داعش در عراق و سوریه داشته و به همین دلیل سزاوار تحسین و پاداش است و نه تحریم».

بعیدی‌نژاد سپس در پاسخ به این سؤال که تروریستی اعلام شدن سپاه پاسداران از سوی آمریکا چه تأثیری بر جایگاه منطقه‌­ای ایران خواهد داشت، گفت: «ایران همکاری‌های نزدیکی در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی و حتی نظامی با همسایگان خود از جمله عراق، افغانستان، پاکستان و سایر دولت‌های منطقه دارد. ایران در موقعیت بسیار باثباتی است و ما از آنچه آمریکایی‌ها در واشنگتن می‌گویند [تروریست خواندن سپاه پاسداران] هیچ ترسی نداریم.»

وی در ادامه با اشاره به اینکه تروریست نامیدن سپاه پاسداران از سوی واشنگتن چیزی جز لفاظی نیست، تصریح کرد: «واقعیت این است که نیروهای آمریکایی در منطقه خلیج فارس حضور دارند و دائماً نیروهای سپاه پاسداران را می‌بینند. اما اگر آنها بخواهند با سپاه پاسداران برخورد کنند، خواهند دید که با چه انتقام سختی مواجه خواهند شد. من فکر می‌کنم تروریست خواندن سپاه پاسداران صرفاً لفاظی است و در عمل هیچ دستوری برای آن وجود ندارد. حتی سخنگویان ارتش آمریکا نیز گفته‌اند که در روزهای اخیر هیچ دستوری برای برخورد با سپاه پاسداران دریافت نکرده‌اند.»

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن همچنین در پاسخ به ادعاهای اخیر آمریکا مبنی بر وجود ارتباط بین ایران و القاعده اظهار داشت: «این اولین باری نیست که آمریکا چنین اتهامی را علیه ایران مطرح می‌کند. آمریکا بارها ایران را به ارتباط با القاعده متهم کرده است و ما همیشه آن را رد کرده‌ایم اما متأسفانه آنها هرگاه می‌خواهند ایران را تحت فشار قرار دهند، چنین اتهاماتی را پیش می‌کشند. من به پامپئو [وزیر خارجه آمریکا] توصیه می‌کنم که با هیلاری کلینتون در این زمینه مشورت کند. هیلاری کلینتون صراحتاً به این واقعیت اشاره کرده است که آمریکا خود پس از اشغال افغانستان توسط شوروی، اسامه بن‌لادن و افراطیونی را که بعدها به القاعده تبدیل شدند به سلاح‌های پیشرفته مجهز ساخت و در واقع باید گفت القاعده را آمریکا به‌وجود آورده است».

مرتبط‌ها

نتیجه کنترل قیمت ماسک نایاب شدن آن بود

دانشمندان چینی:‌ "مورچه خوار پولکدار"؛ ناقل احتمالی ویروس کرونا به انسان است

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره حمله امروز به پایگاه «التاجی»

۸۵ درصد افرادی که کرونا می‌گیرند، بدون آنکه متوجه شوند خوب می‌شوند

ایرانیان مقیم چین، درگیری با بیماری کرونا

دستور رئیس‌جمهور افغانستان برای آزادی 1500 زندانی وابسته به طالبان