دیدبان

امامی کاشانی: اخذ مالیات‌ غلط مانع تولید است

امامی کاشانی: اخذ مالیات‌ غلط مانع تولید است

دیدبان؛ آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران که در دانشگاه تهران برگزار شد، با تشکر از حضور مردم در راهپیمایی روز قدس اظهار کرد: از مردم کشور که روز قدس را گرامی داشتند تشکر می‌کنم. تمام این قدم‌ها و حرکت مورد عنایت خاص امام عصر (عج) است.

امام جمعه موقت تهران ضمن گرامیداشت یاد شهدای ۱۵ خرداد سال ۴۲، اظهار کرد: برای این شهدا مخصوصاً شهدای کفن پوش ورامین طلب علو مقام از پیشگاه خداوند مسالت داریم. برای برادر شهیدمان، حاج شیخ محمد خرسند امام جمعه کازرون هم از پیشگاه خداوند متعال طلب اجر و صبر برای خانواده آن شهید داریم.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه بحث من عمدتاً پیرامون سخنان رهبری انقلاب در مرقد امام راحل و محور سخن ایشان با موضوع مقاومت است، اظهار داشت: در بحث مقاومت آیات مختلفی در قرآن کریم است. در قرآن آمده آنهایی که کفر ورزیدند، راه شیطان را رفتند و با حق پرستان جنگیدند اینها همه مُردند و به جهنم ریخته شدند و جز نام زشت و ننگین آنها در تاریخ چیز دیگری نیست. خداوند خطاب به امت اسلامی می‌گوید که «نترسید، مبادا که شما با بیگانگان و دشمنان بخواهید آشتی کنید».

وی گفت: خداوند می‌گوید، «شما امت اسلام با آنها هم صحبتی نداشته باشید، آنها را دعوت به صلح نکنید، شما بالایید، شما بزرگید، شما امت اسلام شخصیت بالایی دارید و خدا با شما است».

امامی کاشانی افزود: بیانات رهبری در خصوص موضوع مقاومت همان خط و سخن امام راحل ما از روز اول بوده است. چند نمونه از صحبت‌های امام راحل در این خصوص را می‌توانم عرض کنم که در صحیفه نور این‌طور آمده «ملت مقاوم ما از روز اول مبارزه می‌دانست که با همه قدرت‌ها و ابرقدرت‌ها دست به گریبان است و باید بداند که این قدرت‌ها، خصوصاً آمریکای جنایتکار برای شکست ما از همه امکانات خود استفاده خواهند کرد. ولی راه چاره چیست؟ کوه مصیبت‌ها در برابر حیثیت اسلامی و ایرانی ما همچون کاه است و مردم ما باید خود را آماده این درگیری حسینی تا پیروزی کامل کنند».

وی با بیان اینکه امروز مستضعفان جهان هم در حال پیوستن به کشورهای اسلامی هستند، ادامه داد: در صحیفه نور آمده است «پیامبر اکرم (ص) از همه گرفتاری‌هایی که ما داریم گرفتاری‌های بیشتری داشت، چندین سال در حبس بود، در شعب ابی‌طالب محصور بود اما مقاومت کرد، ملت ایران هم باید مقاومت کند».

امامی کاشانی اظهار داشت: طبق فرمایش امام راحل «تمام مشکلات و گرفتاری‌هایی که دشمن بر ما تحمیل کرده بود یک روز تمام خواهد شد». امروز هم دشمن در سطح وسیع‌تری مشکلاتی را بر ما تحمیل کرده است که به فضل الهی بر طرف خواهند شد.

خطیب نماز جمعه تهران بیان کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید اعمال ما را نظارت می‌کند، یعنی کلیه فعالیت‌هایی که داریم را خداوند می‌بیند و به آنها پاداش می‌دهد. بنابراین باید در موضوع اقتصادی به تولید پرداخت و همانطور که رهبری هم فرمودند باید رونق تولید را مد نظر قرار داد.

وی اظهار کرد: سرمایه گذاران پول را بیرون نبرند و در داخل کشور خرج کنند، امام عصر (عج) اینها را می‌بیند. این سرمایه‌ای که خرج می‌کنند برایشان برکات دنیا و آخرت دارد.

امامی کاشانی بیان کرد: دولت تسهیلات سرمایه گذاری را فراهم کند، مجلس برای حمایت از سرمایه‌گذار اقدام کند، مشکلاتی که دست و پاگیر است را بردارند، از افزایش تولید و اشتغال حمایت شود تا ان‌شالله مشکلات اقتصادی کشور حل شود.

امام جمعه تهران گفت: در جامعه‌ای که ما زندگی می‌کنیم با این همه گرفتاری‌ها و مشکلاتی که داریم، این وظیفه‌ای است برای ما که به رونق تولید بپردازیم و حتی موانعی که جلوی رونق را می‌گیرد برداریم. به عنوان مثال یکی این موانع، مالیات‌هایی است که اشتباه و نابجا گرفته می‌شود و بعضاً منجر به بسته شدن برخی مغازه‌ها می‌شود. مالیات باید برای آنهایی که از امکانات بیشتری برخودارند باشد، آنهایی که ندارند را باید مساعدت و حمایت کرد.

وی افزود: وزارت دارایی باید برای مساله مالیات فکری کند، هم برای فرارهای مالیاتی و هم آنهایی که به دلیل مشکلات مالیات کار و مغازه خود را تعطیل می‌کنند. باید نظارتی اساسی بر این مساله صورت بگیرد.

امامی کاشانی ادامه داد: قوای سه گانه، ملت و سرمایه داران همه باید کار کنند. آنانی که سرمایه دارند و می‌توانند، به خاطر خدا سرمایه‌هایشان را در داخل کشور در راه تولید و اشتغال خرج کنند. این افراد به خاطر حیثیت کشور و به خاطر رحمت و برکات خدا، پول‌های خود را به خارج از کشور نبرند؛ این ضرری برای خودشان، آخرتشان و نسل آنهاست.

امام جمعه تهران در پایان خاطرنشان کرد: این مطالبی که عرض کردم از امام راحل در واقع همین خط و راهی است که رهبر انقلاب دنبال می‌کنند. انتظار اسلام بر این است که تمام ملت، مسئولان و گروه‌های سیاسی با هر فکر و عقیده‌ای که دارند با رهبری انقلاب هم صدا باشند. صدا یکی، حرف یکی تا دنیا بداند حرف یکی است و غیر این نیست.

مرتبط‌ها

نتیجه کنترل قیمت ماسک نایاب شدن آن بود

دانشمندان چینی:‌ "مورچه خوار پولکدار"؛ ناقل احتمالی ویروس کرونا به انسان است

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره حمله امروز به پایگاه «التاجی»

۸۵ درصد افرادی که کرونا می‌گیرند، بدون آنکه متوجه شوند خوب می‌شوند

ایرانیان مقیم چین، درگیری با بیماری کرونا

دستور رئیس‌جمهور افغانستان برای آزادی 1500 زندانی وابسته به طالبان