دیدبان

بازتاب خارجی حضور ایرانیان در روز قدس

بازتاب خارجی حضور ایرانیان در روز قدس

دیدبان؛ رسانه‌های خارجی، حضور ایرانیان در راهپیمایی روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را بازتاب دادند.

العهد لبنان گزارش داد: صبح امروز جمعه راهپیمایی میلیونی روز جهانی قدس در همه شهرهای ایران در حمایت از قدس و آرمان فلسطین و در مخالفت با طرح‌های نابود کننده آرمان فلسطین شروع شده است. ایرانی‌ها در تهران و ۹۵۰ شهر در همه استان‌ها در راهپیمایی با عنوان «روز جهانی قدس شکست معامله قرن و تثبیت ارزش‌های فلسطینی» شرکت کرده اند.

الفرات نیوز عراق هم اعلام کرد: راهپیمایی میلیونی روز جهانی قدس در سراسر ایران شروع شد.

خبرگزاری سوریه (سانا) نیز گزارش داد: راهپیمایی میلیونی در تهران و شهرهای مختلف ایران به مناسبت روز جهانی قدس آغاز شده است.

سانا اعلام کرد: شرکت کنندگان در راهپیمایی روز جهانی قدس ضمن مخالفت با عادی سازی روابط برخی رژیم‌های عربی با رژیم صهیونیستی علیه صهیونیست‌ها شعار دادند.

خبرگزاری سوریه گزارش داد: شماری زیادی از خبرنگاران و عکاسان مراسم روز قدس را پوشش می‌دهند.

شبکه السومریه عراق نیز اعلام کرد: راهپیمایی روز جهانی قدس در سراسر ایران که همه ساله در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود، ساعت ۱۰ صبح به وقت تهران با مشارکت گسترده مردمی شروع شده است.

شبکه المیادین از تهران گزارش داد: ایرانی‌ها در حمایت از آرمان فلسطین با گذشت چهل سال از همه فشارهایی که بر آنها وارد می‌شود در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کرده و با تصمیمات آمریکا مخالفت کردند.

اسپوتنیک روسیه هم اعلام کرد: شرکت کنندگان در راهپیمایی روز جهانی قدس در شهرهای ایران، معامله قرن و نشست بحرین درباره فلسطین را محکوم کردند و تنها راه آزادسازی فلسطین را مقاومت دانستند.

المنار نیز از مشارکت میلیون‌ها ایرانی در راهپیمایی روز جهانی قدس خبر داد و گزارش داد: شرکت کنندگان شعارهایی علیه رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی سر دادند از جمله مرگ بر آمریکا. شرکت کنندگان در این راهپیمایی در تهران و دیگر شهرهای ایران به شدت معامله قرن را محکوم کردند.

شبکه المسیره یمن هم از مشارکت گسترده ایرانی‌ها در مراسم روز جهانی قدس خبر داد و اعلام کرد: شرکت کنندگان در راهپیمایی روز جهانی قدس شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند تا فریاد مظلومیت ملت فلسطین را به گوش جهانیان برسانند.

این شبکه یمنی گزارش داد: در راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران آدمک دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و پرچم آمریکا به آتش کشیده شد. شرکت کنندگان، معامله قرن و جنایات رژیم صهیونیستی را علیه ملت فلسطین محکوم کردند.

مرتبط‌ها

بریز و بپاش خاندان حاکم امارات برای یک شب خوشگذرانی در کرواسی

واکنش قاطع رهبر انقلاب به تهدید‌های آمریکا

تاجیکستان: روابط با «تهران» در چارچوب «سیکا» توسعه می‌یابد

یمن: بُرد موشکهای یمن تا اراضی اشغالی می‌رسد

شورای نگهبان: قانون انتخابات یکی از درد‌های قدیمی ماست

لاریجانی: مکانیزم اینستکس روی کاغذ مانده است