دیدبان

عربستان: ایران همچنان به مداخله در منطقه ادامه می‌دهد

عربستان: ایران همچنان به مداخله در منطقه ادامه می‌دهد

دیدبان؛ وزیر امور خارجه عربستان اعلام کرد از اقدامات شورای نظامی سودان برای با برقراری ثبات در این کشور حمایت می‌کند. «ابراهیم العساف» وزیر خارجه عربستان سعودی بامداد پنج‌شنبه (به وقت تهران) در سخنرانی‌اش در جمع اعضای سازمان همکاری اسلامی، در ادامه توهمات خود علیه تهران، بار دیگر ایران را به مداخله در امور کشورهای منطقه متهم کرد.

وی که در نشست مقدماتی سازمان همکاری اسلامی در شهر «جده» عربستان صحبت می‌کرد، گفت: «ایران همچنان به مداخله در منطقه ادامه می‌دهد».

العساف افزود: «مداخلات ایران در یمن، به رنج مردم یمن منجر شده است».

وی در بخش دیگری از اظهاراتش «عملیات تروریستی» علیه چند نفتکش در بندر «فجیره» امارات عربی متحده و همچنین حمله پهپادی تلافی‌جویانه انقلابیون یمن به تأسیسات نفتی عربستان سعودی را محکوم کرد.

در روزهای گذشته مقام‌های اماراتی، سعودی و آمریکایی تلاش کرده‌اند تا حوادث اخیر در منطقه را به ایران نسبت داده و فضایی ضدایرانی ایجاد کنند. با این وجود، مقامات ایران بارها این ادعاها را رد کرده و خواستار تحقیقات بین المللی مستقل در این باره شده اند. به نظر می رسد مقامات سعودی و اماراتی با سناریوی توطئه در تلاش هستند به نوعی شکستهای خود در جنگ یمن و معادلات منطقه را با فرافکنی جبران کنند.

مرتبط‌ها

بریز و بپاش خاندان حاکم امارات برای یک شب خوشگذرانی در کرواسی

واکنش قاطع رهبر انقلاب به تهدید‌های آمریکا

تاجیکستان: روابط با «تهران» در چارچوب «سیکا» توسعه می‌یابد

یمن: بُرد موشکهای یمن تا اراضی اشغالی می‌رسد

شورای نگهبان: قانون انتخابات یکی از درد‌های قدیمی ماست

لاریجانی: مکانیزم اینستکس روی کاغذ مانده است