دیدبان

عباس تیر خلاص را به معامله قرن شلیک کرد

عباس تیر خلاص را به معامله قرن شلیک کرد

دیدبان؛ روزنامه رای الیوم در سرمقاله خود نوشت: محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، زمانی که اعلام کرد طرح معامله قرن و کنفرانس اقتصادی بحرین به جهنم واصل خواهند شد، تیر خلاص را به طرف معامله قرن آمریکا شلیک کرد ... حال سئوال این است که آیا ما شاهد بیداری عربی اسلامی در مخالفت با معامله قرن برای حل مسئله فلسطین و تمام سازشکاران عربی هستیم؟

بیانیه دیروز واشنگتن درباره سفر دوره‌ای جرد کوشنر پدر معنوی معامله قرن به سه کشور مغرب، اردن و اراضی اشغالی فلسطین در سه روز آینده و قبل از برگزاری اجلاس سه جانبه در شهر مکه مکرمه نشان می‌دهد که این طرح (معامله قرن) با مخالفت کشور‌های عربی و اسلامی مواجه است و کنفرانسی که قرار است در روز‌های ۲۵ و ۲۶ ژوئن آینده (۴ و ۵ تیر) در بحرین برای اجرای بخش اقتصادی این طرح اجرا شود، دستاوردی نخواهد داشت، سفر دوره‌ای کوشنر در روز‌های آینده آخرین تلاش برای به کارگیری تمام توان آمریکا به منظور نجات این طرح صورت می‌گیرد، اما این سفر دوره‌ای بیهوده از قبل محکوم به شکست است.

جرد کوشنر که در صدر هیئتی متشکل از جیسون گرینبلات، فرستاده ویژه آمریکا به خاورمیانه، و برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، از مغرب، اردن و اراضی اشغالی فلسطین دیدار خواهد کرد، ممکن است حامل پیام‌های تهدید و فشار واشنگتن علیه اردن و مغرب با هدف وادار کردن آن‌ها به شرکت در کنفرانس اقتصادی بحرین باشد. این کنفرانس به ریاست جرد کوشنر و با هدف فروش آرمان فلسطین و نابودی آن برگزار می‌شود که معتقد است این اهداف از طریق پول و سرمایه‌گذاری‌ها محقق خواهد شد.

در ادامه این مطلب آمده است: نمی‌دانیم چه کسی کوشنر را مامور کرد که دست به این ماموریت جنایتکارانه و نابودی آرمان فلسطین بزند و بر چه اساسی انتظار موفقیت آن را دارد، فلسطین یک معامله املاک نیست و ملت مبارز و مجاهد آن که هزاران شهید، میلیون‌ها زخمی و اسیر برای فلسطین و آرمان خود داده‌اند، تسلیم پیشنهاد‌های دلالان و پول‌های آنان چه از جانب اعراب و یا صهیونیست‌ها نمی‌شوند.

اگر کوشنر و نزدیکان وی معتقد به اعمال سیاست گرسنگی علیه ملت فلسطین از طریق محاصره، قطع کمک‌ها، موشک‌های جنگنده‌های اسرائیلی و تجاوزات آن و ورشکستگی آژانس آنروا (سازمان امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی) هستند، در اشتباهند، چون آنان، ملت فلسطین، باور، اعتقاد و التزام به کسب حقوق مشروع‌شان، ایمان راسخ به حل عادلانه مسئله فلسطین و نیز آمادگی‌شان برای شهادت را نمی‌شناسند.

کوشنر و ترامپ حامی وی و جمعی از صهیونیست‌های پیرامون او و نیز بنیامین نتانیاهو، پدرخوانده کوشنر، معتقدند فلسطینی‌ها در انتظار رشوه‌های مالی و پروژه‌های نابودگر با دلار‌های مسموم آنان هستند و مانند متحدانش در منطقه خلیج عربی (فارس) بی درنگ تسلیم خواسته‌های آنان خواهند شد. ولی در نهایت آنان متوجه خواهند شد که چه میزان نادان و ساده لوح هستند، چون حداقل ارزش‌های کرامت انسانی و عزت نفس فلسطینی‌ها و اکثریت اعراب و مسلمان به غیر از تعداد انگشت شماری که وجدان، اخلاق، عربیت و اسلامی بودن خود را فروختند، نمی‌شناسند. تعداد محدود و انگشت شماری از کشور‌هایی که مستعمره آمریکا شدند و روابط خود را با اسرائیل عادی‌سازی کردند، اما روز محاسبه به زودی خواهد آمد و بدون تردید یک سونامی در راه است.

فلسطینی‌ها به رفاه و شکوفایی و رونق (اقتصادی) از طریق جرد کوشنر و معامله قرن او نیازی ندارند، فلسطینی‌ها هرگز چنین چیزی را نخواسته‌اند. چنین رفاه و آرامش تحت حملات و جنایت‌های اشغالگر و هرگونه توسعه و شکوفایی در ازای چشم‌پوشی از قدس، مقدسات اسلامی و مسیحی و قربانی کردن فلسطین در مقابل پول خواهد بود؟ 

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان، روز گذشته با درخواست خود برای تحریم کنفرانس اقتصادی کوشنر در بحرین تیر خلاص را به طرف آن شلیک کرد. عباس در کنفرانسی گفت سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف)، این کنفرانس و نتایج آن را نخواهد پذیرفت، چون کسانی که در پشت این کنفرانس و معامله قرن هستند، می‌خواهند توهمات میلیاردی را به فروش برسانند و آنان، کنفرانس‌ها و معامله آنان به جهنم واصل خواهند شد.

معامله قرن و کنفرانس اقتصادی آن در بحرین به نتیجه نخواهد رسید مگر اینکه از روی اجساد شهدای عربی و مسلمان عبور کند، سفر دوره‌ای جرد محکوم به شکست است و کافیست که او و حامیان عرب او و طرحش را به شبکه‌های اجتماعی واگذار کنیم.

پس از توئیت غیر متعارف فواز الزعبی، از نمایندگان پارلمان اردن، که در آن طرح معامله قرن آمریکا را خوب توصیف و تاکید کرد این طرح به نفع کشورش است، کمپینی علیه او آغاز شد و مردم اردن با بیزاری جستن از این نماینده، سخنان او را محکوم کردند، چون آنان اصول و ارزش‌های عزت و کرامت را می‌فهمند و به خوبی می‌دانند که طرح پیشنهادی مسموم آمریکا فقط برای تشکیل اسرائیل بزرگ و ایجاد سرزمین جایگزین نه فقط به ضرر اردن بلکه به ضرر همه امت‌های عربی است. آنان (مردم اردن) نمایندگان تمام اعراب و مسلمانان شریف در منطقه و جهان هستند و امیدواریم همگان از آنان پیروی کنند و مواضع و اخلاق آن‌ها را در پیش بگیرند.

مرتبط‌ها

نتیجه کنترل قیمت ماسک نایاب شدن آن بود

دانشمندان چینی:‌ "مورچه خوار پولکدار"؛ ناقل احتمالی ویروس کرونا به انسان است

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره حمله امروز به پایگاه «التاجی»

۸۵ درصد افرادی که کرونا می‌گیرند، بدون آنکه متوجه شوند خوب می‌شوند

ایرانیان مقیم چین، درگیری با بیماری کرونا

دستور رئیس‌جمهور افغانستان برای آزادی 1500 زندانی وابسته به طالبان