دیدبان

ارتش لبنان: تا آزادسازی کامل سرزمینمان آرام نخواهیم نشست

ارتش لبنان: تا آزادسازی کامل سرزمینمان آرام نخواهیم نشست

دیدبان؛ «ژوزف عون» فرمانده ارتش لبنان در نوزدهمین سالگرد پیروزی حزب‌الله بر رژیم صهیونیستی در جنوب لبنان و آزادسازی بخش‌هایی از جنوب این کشور معروف به «عید مقاومت و آزادسازی» ، پیامی خطاب به نظامیان لبنانی فرستاد.

در این پیام آمده است: ای نظامیان، 25 می 2000 برابر با عید مقاومت و آزادسازی، روزی درخشان در تاریخ لبنان و بر‌آیند سال‌ها ایستادگی، پیروزی و قهرمانی بود که لبنانی ها در مقابله با دشمن صهیونیستی آن را ترسیم کردند؛ تا اینکه این فداکاری‌ها ثمره داد و بخش زیادی از خاک ما آزاد شد.

فرمانده ارتش لبنان در ادامه به پیروزی این کشور بر تروریسم اشاره کرد و افزود: با تلاش‌های خود دستاوردهای زیادی را محقق کردید که بارزترین آنها پیروزی بر تروریسم، تقویت ثبات داخلی، استقرار در مرزهای جنوبی در راستای اجرایی کردن قطعنامه 1701  با همکاری نیروهای «یونیفل» (نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در جنوب لبنان) است که همه اینها علیرغم تهدیدات دشمن صهیونیستی و نقض گسترده حریم هوایی، زمینی و دریایی لبنان انجام می‌شود.

ژوزف عون در پایان تأکید کرد: تا آزادسازی کامل سرزمینمان از (رژیم) اشغالگر اسرائیل آرام نخواهم شد و برای تحقق این هدف والا از هیچ چیزی دریغ نخواهیم کرد حال چالش‌ها هر چه می‌خواهد بزرگ باشد.

در ششم ژوئن 1982م، نیروهای رژیم اشغالگر قدس، با این ادعا که لبنان به مرکز عملیات تروریستی علیه آنها تبدیل شده، حمله‌ای سراسری را به جنوب لبنان آغاز و تا نزدیکی بیروت نیز پیشروی کردند. در همین حال اردوگاه‌های فلسطینی بیروت نیز که در محاصره ارتش رژیم اشغالگر قرار گرفته بود، هدف حمله فالانژهای مارونی قرار گرفت و کشتار فجیع موسوم به صبرا و شتیلا در آن انجام شد.

این قتل‌عام ها، خشم و نفرت عمومی را در سراسر جهان برانگیخت و باعث شد با مقاومت مردمی نیروهای رژیم صهیونیستی، از بیروت عقب نشینی کنند و در جنوب لبنان مستقر شوند. اما سرانجام با مقاومت حزب‌الله لبنان، ارتش رژیم صهیونیستی مجبور شد، به شکلی ذلت بار در 25 می سال 2000م از جنوب لبنان عقب نشینی کند. در حال حاضر هنوز بخش‌هایی از «مزارع شبعا، کفرشوبا و الغجر» همچنان در اشغال رژیم صهیونیستی قرار دارد.

مرتبط‌ها

نتیجه کنترل قیمت ماسک نایاب شدن آن بود

دانشمندان چینی:‌ "مورچه خوار پولکدار"؛ ناقل احتمالی ویروس کرونا به انسان است

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره حمله امروز به پایگاه «التاجی»

۸۵ درصد افرادی که کرونا می‌گیرند، بدون آنکه متوجه شوند خوب می‌شوند

ایرانیان مقیم چین، درگیری با بیماری کرونا

دستور رئیس‌جمهور افغانستان برای آزادی 1500 زندانی وابسته به طالبان