دیدبان

موحدی کرمانی: بیشترین مالیات باید از کسانی گرفته شود که از امکانات نظام استفاده حداکثری کرده‌اند

موحدی کرمانی: بیشترین مالیات باید از کسانی گرفته شود که از امکانات نظام استفاده حداکثری کرده‌اند

دیدبان؛ آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: بیت‌المال باید به همه برسد نه این‌که به عده‌ای خاص، این درحالی است که امیرالمومنین علی (ع) حساسیت ویژه‌ای درباره بیت‌المال داشتند.

وی با بیان اینکه حکومت نیاز به مالیات دارد، اما دریافت آن حساب دارد، افزود: از بیچاره‌ای که یک مغازه دارد و شوهرش فوت کرده و فرزندانی دارد، ماموران مالیات نباید از این‌ها مالیاتی بگیرند بلکه باید از پول‌دار و کسی که از امکانات کشور حداکثر استفاده را کرده و پول‌دار شده، مالیات دریافت کنند.

خطیب موقت نماز جمعه با تاکید بر اینکه ممیز مالیاتی باید اهل تشخیص باشد و از ضعفا و بیچارگان مالیات دریافت نکند، اظهار کرد: بر اساس فرمایش حضرت علی (ع) اگر می‌خواهید مالیات حلال بگیرید ابتدا باید امکانات را در اختیار مردم گذاشته و به تولید و اشتغال که همان فرمایش مقام معظم رهبری است اهمیت دهید. اگر بخواهید برای دریافت مالیات فشار بیاورید شهر را خراب و ان یان‌ها را نابود می‌کنید.

وی با اشاره به اینکه موضوع اسراف در جامعه ما مغفول مانده است، گفت: با غذا‌هایی که در ضیافت‌ها و عروسی‌ها زیاد می‌آید چه می‌کنید؟ خدا کند که به فقرا داده شود، اما من شنیده‌ام که غذا‌های زیادی را دور می‌ریزند.

خطیب موقت نماز جمعه همچنین در ادامه درباره موضوع فضای مجازی هم اظهار کرد: من که به فضای مجازی نگاه نمی‌کنم، اما آن‌ها که مشاهده می‌کنند، چیز‌های عجیب و غریبی می‌گویند. آ یا ما جهاد فرهنگی داریم؟ برخی می‌گویند ما می‌توانیم جلوی آن چیز‌هایی که جوانان را لامذهب می‌کند بگیریم، اما چه کسی طرفدار آن است که در اختیار جوانان قرار بگیرد؟ این افراد در قیامت چه جوابی می‌دهند، زیرا همه جوانان و نوجوانان ما عمیقا از مسائل دینی با خبر نیستند.

وی همچنین با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب هم بیان کرد: من طرفدار مطالعه هستم و آن را تشویق می‌کنم، اما چه کتابی؟ زمانی که نماینده آقا در سپاه پاسداران بودم افرادی را به نمایشگاه تاب فرستادم تا ببینند چه نوع کتاب‌هایی نمایش داده شده است که آن‌ها به من اعلام کردند برخی از کتاب‌ها ضد دین، ضد خدا، ضد نظام و ضد الحادی است. 
مگر شوخی داریم که این کتاب‌ها در اختیار همه باشد، بر اساس فرمایش مراجع عظام حفظ کتاب ضاله حرام است و باید محو شود.

آیت الله موحدی کرمانی خطاب به وزیر ارشاد گفت: آقای محترم وزیر! اگر شما می‌خواهید سال آینده هم نمایشگاه کتاب برگزار کنید از همین حالا دست به کار شده و به کشور‌هایی که کتاب‌هایشان را مانند سیل به سمت ما روانه می‌کنند پیام داده و یک زمانی را مثلا تا آخر خرداد ماه مشخص کنید تا آن‌ها کتاب‌هایب خود را به دست شما برسانند.

وی تصریح کرد: آنگاه با است استفاده از افراد مطلع در هر کجای کتاب‌ها که نقاط انحرافی دارد با نوشتن یک پاسخ و پیوست آن به کتاب مذکور، آن را در نمایشگاه عرضه کنید.

خطیب موقت نماز جمعه با بیان اینکه برخی اعتراض‌هایی نسبت به معیشت دارند که کجا باید این عقده‌ها از دل مردم بیرون بیاید، بیان کرد: اگر کسی بخواهد با وزیری یا مسئولی درد دل کند، راهش چیست؟ آیا چنین چیزی در جامعه ما وجود دارد حتی نامه‌هم که می‌نویسند پاسخی به آن داده نمی‌شود و این رویه‌ای غلط است و باید از درد دل مردم باخبر شوید.

آیت الله موحدی کرمانی تاکید کرد: آقایان وزرا، دولت، نمایندگان مجلس، قوه قضائیه، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت یک نفر را به عنوان نماینده خود انتخاب کنند و تلویزیون هم زمان و مکان ملاقات مردم با این نمایندگان را رسانه‌ای کند تا این شخص به مردم پاسخ دهد نگذارید عقده‌ها بماند. ناراحت می‌شوم زمانی که می‌شنوم عده‌ای در فلان خیابان جمع شده و برای مشکلات خود شعار می‌دهند.

آیت الله موحدی کرمانانی با بیان اینکه چند سفارش به رییس جدید و تازه نفس و انقلابی قوه قضاییه دارم، گفت: از ایشان می‌خواهم با کسانی که اقتصاد کشور را به هم ریختند و افرادی که اوضاع کشور را دچار مشکلات اقتصادی کردند یعنی افرادی مانند مثل زمین خواران، رانت خواران، عوامل تولید و توزیع مواد مخدر، غارتگران جنگل‌ها و محیط زیست همچنین با عوامل قاچاق به ویژه مشروبات الکلی که غارتگران مال و شرف و حیثیت انسان‌ها هستند  و غارتگران آب‌های زیرزمینی و زمین خواران برخورد قاطع و انقلابی بکنند. در آستانه لیالی قدر هستیم و باید از خدا بخواهیم حالت تقوا و توبه را به ما بدهد؛ همت ما این نباشد که فلان دعا‌ها را بخوانیم شرط اصلی توجه به مضامین این دعاهاست. در این شب‌ها از خدا بخواهیم که ما را به بهترین حالت بندگان خوب قرار دهید و آن حال عبارت است از حالت توبه.

وی با بیان اینکه چند سفارش به رییس جدید و تازه نفس و انقلابی قوه قضاییه دارم، گفت: ازایشان می‌خواهم این‌هایی که اقتصاد کشور را به هم ریختند، کسانی که اوضاع کشور را دچار مشکلات اقتصادی کردند مثل زمین خواران، رانت خواران، عوامل تولید و توزیع مواد مخدر، غارتگران جنگل‌ها و محیط زیست، عوامل قاچاق به ویژه مشروبات الکلی که غارتگران مال و شرف و حیثیت انسان‌ها هستند و غارتگران آب‌های زیرزمینی و زمین خواران استدعا دارم برخورد قاطع و انقلابی بشود.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به سالروز سوم خرداد گفت: امروز سوم خرداد است روزی ک حماسه معجزه‌آسای فتح خرمشهر فصل زرینی در تاریخ انقلاب به وجود آورد. خرمشهر ۵۷۸ روز در اشغال آن‌ها بود و آن‌ها این شهر را به قلعه دفاعی و نفوذناپذیری تبدیل کرده بودند و خبرنگاران با بازدید از این شهر اعلام کردند نفوذ در این خطوط دفاعی و شکست استحکامات توسط ایران غیرممکن است و صدام مغرورگفته بود اگر ایرانیان خرمشهر را فتح کنند من کلید بصره را به آن‌ها خواهم داد. این غیرممکن در پرتو ایمان و مقاومت مردم شجاع و غیور و مبارز ممکن شد و مجاهدان جان بر کف بر ارتشی که توسط تمام قدرت‌های بزرگ دنیا تقویت شده بود، پیروز شدند. این حرکت موجب بهت و حیرت کارشناسان نظامی شد و آمریکا پس از ۵ روز سکوت اعتراف کرد ماشین نظامی ایران اعجاب‌آور بود و این حماسه بزرگ سوم خرداد یک الگو برای پیروزی در همه عرصه‌هاست. وقتی ملتی به همه داشته‌های خود متکی شد و پایدار و مقاوم بود و ایمان را با عمل صالح همراه کرد این ملت پیروز همه صحنه‌هاست.

وی با اشاره به اینکه جمعه آینده روز جهانی قدس است، گفت: روز جهانی قدس نماد وحدت و اراده ملت امت اسلامی و روز حمایت از ملتی است که با خون خود به دفاع از نخستین قبله مسلمانان برخاسته و هنوز جمعی از آنان هر هفته به خاک و خون کشیده می‌شوند. روز قدس متعلق به یک ملت نیست بلکه روز تعامل حق و باطل و روز ایستادگی مقاومت مظلومان در برابر ظالمان و روز ستیز مستصعفان با مستکبران است.

آیت‌الله موحدی کرمانی در پایان با اشاره به هفته اطعام نیازمندان و اکرام یتیمان، گفت: جایگاه انفاق و رسیدگی به محرومان و مستضعفان برکسی پوشیده نیست و این موضوع اهمیت بالایی در آموزه‌های الهی دارد. هرجا سخن از نماز به عنوان قرب به خدا یاد کرده است از انفاق به عنوان خدمت به خلق یاد کرده است و بدون توجه به بندگان خدا قرب به خدا ممکن نیست، کمال آدمی بر اصل عبادت خدا و کمک به بندگان خدا استوار است. این سیره در شرایط کنون اقتصادی که زندگی برای محرومان دشوارتر شده اهمیت مضاعفی دارد و همه کسانی که تمکنی دارند نباید از این موضوع غفلت کنند.

مرتبط‌ها

نتیجه کنترل قیمت ماسک نایاب شدن آن بود

دانشمندان چینی:‌ "مورچه خوار پولکدار"؛ ناقل احتمالی ویروس کرونا به انسان است

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره حمله امروز به پایگاه «التاجی»

۸۵ درصد افرادی که کرونا می‌گیرند، بدون آنکه متوجه شوند خوب می‌شوند

ایرانیان مقیم چین، درگیری با بیماری کرونا

دستور رئیس‌جمهور افغانستان برای آزادی 1500 زندانی وابسته به طالبان