دیدبان

نیروی زمینی ارتش ‌به نیروی‌ "متحرک هجومی و ویژه" تغییر یافت

نیروی زمینی ارتش ‌به نیروی‌ "متحرک هجومی و ویژه" تغییر یافت

دیدبان؛ امیر سرتیپ‌دوم علی حاجیلو شب گذشته در آیین تودیع و معارفه فرمانده تیپ 36 پمکا شهرستان میانه با اشاره به اینکه نقش ارتش در ایجاد امنیت انکارنشدنی است اظهار داشت: ارتش ایران اسلامی تکلیف‌مدار بوده و بر پایه اعتقادات اسلامی حرکت می‌کند چراکه تمامی مأموریت‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران مطابق دستورات مقام معظم رهبری صورت می‌گیرد.

فرمانده قرارگاه شمال‌غرب نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه "ما در دوران دفاع مقدس ابهت غرب و شرق را در هم شکستیم" افزود: ما در آن زمان مشکلات زیادی در زمینه تهیه سلاح و مهمات داشتیم اما با این‌همه با تلاش‌های دانشمندان جوان و متفکر خودمان با تکیه‌بر توان و باورهای دینی و اعتقادی خود در مقابل رژیم بعث عراق ایستادگی کرده و حتی یک وجب از خاک کشور را نیز به دشمن ندادیم.

وی با یادآوری اینکه آمریکایی‌ها داعش را تشکیل دادند ولی به اهداف خود نرسیدند گفت: ارتش نقش مؤثری در مقابله با داعش داشت امروز اقتداری که ایران در منطقه دارد بسیار بازدارنده است علاوه بر این مسائل تدابیر و دوراندیشی مقام معظم رهبری در انتصاب فرماندهان نظامی اهمیت بسیاری در تقویت نیروهای مسلح داشته است.

حاجیلو در ادامه با ذکر این موضوع که اصل کار ارتش بر ولایت‌محوری است ابراز داشت: نیروی زمینی ارتش از رویه سنتی درآمده و امروز تبدیل به نیروی متحرک هجومی و ویژه تغییریافته ‌که در این راستا ایجاد تیپ‌های متحرک هجومی و بازنگری در ساختار نیروی محوری زمینی ارتش با مطالعه تهدیدها و ساختارهای دشمنان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای به‌اجرا درآمده است.

وی همچنین با تأکید بر اینکه "آماده مقابله با تهدیدات دشمن هستیم" تصریح کرد: تولیدات دانشمندان نظامی ما بسیار پیشرفته بوده و امروز به‌برکت وجود این دانشمندان کاردان در عرصه نظامی خودکفا هستیم؛ دشمنان ایران اسلامی در میدان عملیات عاجز هستند و به‌واسطه ترسی که از قدرت نظامی ایران دارند به جنگ رسانه‌ای متوسل شده‌اند و از این طریق می‌خواهند با ترساندن مردم روحیه ایثار و فداکاری آنان را تضعیف کنند.

فرمانده قرارگاه شمال غرب نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها قدرت برخورد نظامی با ایران را ندارند تأکید کرد: حوزه نفوذ ما فراتر از مدیترانه است ما به‌هیچ‌وجه جنگ‌طلب نبوده و به هیچ کشوری تعرض نکرده و نخواهیم کرد اما در مقابل تعرض دشمنان پاسخ دندان‌شکنی خواهیم داد.

وی در پایان با ابراز اینکه جای تجهیزات آمریکایی‌ها در موزه دفاع مقدس ایران خالی است، یادآور شد: آمریکایی‌ها اهل محاسبه هستند و می‌دانند که اگر جنگی صورت پذیرد به‌شدت ضرر خواهند کرد ما در مقابل هیچ دشمنی کوتاه نیامده و مقابله‌به‌مثل می‌کنیم.

امام‌جمعه میانه: دشمنان جرأت تعرض به ایران را ندارند

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عبدالله محمدی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه  نظامیان قلعه‌های مستحکم کشور هستند اظهار داشت: امنیت کشور مرهون خون شهدا و ایثارگری‌های نیروهای مسلح است که در دفاع از این نظام اسلامی شبانه‌روزی تلاش و کوشش می‌کنند.

امام‌جمعه میانه با بیان اینکه عملیات ثامن‌الائمه در دوران جنگ تحمیلی توسط ارتش صورت پذیرفت افزود: این عملیات جزو مهم‌ترین و حیاتی‌ترین عملیات ایران در دوران دفاع مقدس بود که منظور شکست محاصره آبادان صورت پذیرفت که در آن عملیات ارتشیان غیور با لبیک‌گویی به فرمان امام خمینی(ره) پوزه دشمن را به خاک مالیدند.

وی با تأکید بر اینکه ایران اسلامی در زمینه نظامی به‌قدری پیشرفت کرده است که دشمن جرأت تعرض ندارد خاطرنشان کرد: وقتی آمریکایی‌ها سپاه را تروریست اعلام کردند تمامی نظامیان ما لباس پاسداری بر تن کرده و اتحاد و اتفاق خود را به‌رخ جهانیان کشیدند و آمریکایی‌ها از این موضوع به‌شدت به هراس افتاده بودند.

 محمدی اذعان داشت: به‌واسطه تلاش‌های دانشمندان نظامی امروز کشور در عرصه نظامی پیشرفت قابل‌توجهی داشته است ما جزو کشورهای قدرتمند دنیا هستیم که درزمینه موشک‌های نقطه‌زن، پهپادهای پیشرفته بدون سرنشین و... حرف‌های زیادی برای گفتن داریم.

امام‌جمعه میانه در پایان با ذکر این موضوع که ایران در جنگ با رژیم بعثی عراق بدون تجهیزات پیشرفته پیروز شد ابراز کرد: در آن زمان با کمترین و ابتدایی‌ترین امکانات مقابل عراقی که از سوی ابرقدرت‌های جهانی حمایت می‌شد ایستادگی کردیم، آیا امروز که به‌برکت انقلاب اسلامی در عرصه نظامی پیشرفت فوق‌العاده‌ای داشته‌ایم دشمنان می‌توانند به‌فکر حمله به ایران باشند؟ امروز  موشک‌های نقطه‌زن ما دشمن ما را در داخل خاک خودش مورد هدف قرار می‌دهد ما این عزت را مدیون اسلام و انقلاب هستیم.

در این آیین از تلاش‌های سرتیپ‌دوم سیروس محمدی فرمانده تیپ 36 پمکا میانه تقدیر و سرهنگ ستاد عادل ابراهیمی به‌عنوان فرمانده جدید این تیپ معرفی شد.

مرتبط‌ها

نتیجه کنترل قیمت ماسک نایاب شدن آن بود

دانشمندان چینی:‌ "مورچه خوار پولکدار"؛ ناقل احتمالی ویروس کرونا به انسان است

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره حمله امروز به پایگاه «التاجی»

۸۵ درصد افرادی که کرونا می‌گیرند، بدون آنکه متوجه شوند خوب می‌شوند

ایرانیان مقیم چین، درگیری با بیماری کرونا

دستور رئیس‌جمهور افغانستان برای آزادی 1500 زندانی وابسته به طالبان