دیدبان

حضور مسئولان در شرایط سخت اقتصادی کنار مردم نباید صرفاً تبلیغاتی باشد

حضور مسئولان در شرایط سخت اقتصادی کنار مردم نباید صرفاً تبلیغاتی باشد

دیدبان؛ محسن هاشمی صبح امروز در ابتدای یکصدو چهل و یکمین جلسه شورای شهر تهران، حضور ائمه جمعه و روحانیون شهرستان آق قلا در صحن شورای را گرامی داشت و با یادآوری ایام وفات همسر گرامی پیامبر اسلام(ص)، حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها گفت: نقش حضرت خدیجه (س) در حفظ و تثبیت اسلام نقشی کلیدی است که متاسفانه به آن کمتر پرداخته می‌شود.

هاشمی افزود: ایشان نخستین شخصیت زن و بانوی اسلام است که به پیامبر گروید و تا روز پایانی حیات خود، تمام وجودش را وقف اسلام و پیامبر اکرم (ص) کرد و تکریم و احترام بی‌نظیری که توسط رسول خدا به ایشان می‌شد، نشان‌دهنده جایگاه بلند و قابل احترام زن در جامعه اسلامی است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با بیان اینکه در شرایطی هنجارهای سخت عرب جاهلی و نظام قبیله‌ای، نقش زن را بسیار محدود و نازل کرده بود، حضرت خدیجه (س) به عنوان یک زن پیشرو، شجاع، سخاوتمند حصار جامعه طبقاتی و منحط آن زمان را درهم شکست تصریح کرد: ایشان در آن زمان به الگویی برای همه زنان عالم از جمله دختر ایشان حضرت فاطمه (س) تبدیل شد.

وی ادامه داد: ازدواج پیامبر با خدیجه  که زنی ثروتمند و از ثروتمندان قریش محسوب می‌شد، نشان‌دهنده پوچ بودن ادعای سرمایه‌ستیز و ضد ثروت بودن اسلام است و ایشان تا روزی که امکان داشت به تجارت و کسب و کار و بازرگانی می‌پرداخت و در زمان نیاز اسلام، تمام دارایی خود را در حمایت از شوهر و پیامبر خود هزینه کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: سال‌های پایانی عمر حضرت خدیجه (س) در شرایط سخت شعب ابی‌طالب که به‌دلیل تحریم ظالمانه اسلام توسط کفار و مشرکین در مکه صورت گرفت، سپری شد و حضرت خدیجه با تحمل این شرایط سخت طی حدود چهار سال، اندکی پس از خروج از شعب ابی‌طالب به‌دلیل ضعف و بیماری درگذشت.

هاشمی خاطر‌نشان کرد: حضور خانواده پیامبر و همسر ایشان در شرایط سخت تحریم شعب ابی‌طالب در کنار مسلمانان، قوت قلب بزرگی بود که نشان می‌دهد خدیجه به عنوان یکی از ثروتمندترین زنان جزیره العرب مانند مسلمانان عادی، زندگی می‌کند و این مجاهدت بزرگ موجب پایداری مسلمانان شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه امروز نیز کشور در شرایط سخت اقتصادی و تحریم است، گفت: حضور مسئولان در کنار مردم نباید تنها در تبلیغات و شعار باشد، اگر مردم قرار است در سختی تامین معاش و زندگی روزمره خود باشند، انتظار دارند این سختی را در زندگی شخصی مسئولان و خانواده‌های آنان نیز مشاهده کنند و بدون همراهی عملی و واقعی مسئولان، تحمل این شرایط برای مردم تبعیض‌آمیز و دشوار خواهد بود.

مرتبط‌ها

نتیجه کنترل قیمت ماسک نایاب شدن آن بود

دانشمندان چینی:‌ "مورچه خوار پولکدار"؛ ناقل احتمالی ویروس کرونا به انسان است

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره حمله امروز به پایگاه «التاجی»

۸۵ درصد افرادی که کرونا می‌گیرند، بدون آنکه متوجه شوند خوب می‌شوند

ایرانیان مقیم چین، درگیری با بیماری کرونا

دستور رئیس‌جمهور افغانستان برای آزادی 1500 زندانی وابسته به طالبان