دیدبان

پاکستان: سازمان‌های اطلاعاتی بیگانه از تروریست‌ها در پاکستان حمایت می‌کنند

پاکستان: سازمان‌های اطلاعاتی بیگانه از تروریست‌ها در پاکستان حمایت می‌کنند

دیدبان؛ «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان اعلام کرد: تعدادی از کشورها تکمیل کریدور اقتصادی چین و پاکستان (موسوم به سی پیک) را خطری برای منافع خود می‌دانند. تروریست‌هایی که حمله روز گذشته در گوادر را برنامه ریزی کرده بودند از حمایت سازمان‌های اطلاعاتی بیگانه بهره‌مند بودند.

قریشی اضافه کرد: پس از حادثه تروریستی پلواما که 44 نظامی هندی در آن کشته شدند دهلی نو سعی کرد ما را متهم معرفی کند ولی نتوانست ادعای خود را اثبات کند.

وی سپس به اوضاع داخلی کشورش اشاره کرده و گفت: زمانی که ما حکومت را در پاکستان به دست گرفتیم کشور با وضعیت اسفبار اقتصادی مواجه بود.

معاون حزب تحریک انصاف با اشاره به بدهی سنگین خارجی پاکستان اضافه کرد: عدم پرداخت مالیات از سوی افراد متمول در پاکستان یکی دیگر از عوامل اصلی فشارهای اقتصادی اخیر است اگر افراد توانمند مالیات خود را به موقع پرداخت کنند فشار از روی اقشار عادی برداشته خواهد شد.

وزیر خارجه پاکستان اظهار داشت: در حال حاضر ارزش دلار مقابله روپیه افزایش پیدا کرده است ولی این اتفاق دائمی نیست و طی مدتی حل خواهد شد.

گفتنی است سه تروریست روز گذشته به هتلی در بندرگاه گوادر که نقطه آغاز کریدور اقتصادی چین و پاکستان است حمله کردند ولی با واکنش به موقع نیروهای امنیتی نتوانستند به مردم عادی ضربه بزنند.

دولت آمریکا که از نزدیک شدن چین و پاکستان به هم هراسان است یکی از مخالفان پیش رفت پروژه سی پیک به حساب می آید.

مرتبط‌ها

نتیجه کنترل قیمت ماسک نایاب شدن آن بود

دانشمندان چینی:‌ "مورچه خوار پولکدار"؛ ناقل احتمالی ویروس کرونا به انسان است

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره حمله امروز به پایگاه «التاجی»

۸۵ درصد افرادی که کرونا می‌گیرند، بدون آنکه متوجه شوند خوب می‌شوند

ایرانیان مقیم چین، درگیری با بیماری کرونا

دستور رئیس‌جمهور افغانستان برای آزادی 1500 زندانی وابسته به طالبان