دیدبان
رئیس سازمان بسیج رسانه:

همدلی و همیاری در مناطق سیل زده گلستان موج می زند

همدلی و همیاری در مناطق سیل زده گلستان موج می زند

دیدبان؛ مسعود بصیری ظهر امروز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به آخرین وضعیت سیل در گلستان اظهار کرد: متأسفانه بخش زیادی از شهر آق‎قلا و بسیاری از روستاهای این شهرستان زیر آب رفته و در حال حاضر که تقریباً آب فروکش کرده و بخشی از شهر از زیرآب خارج شده حدود 50 درصد دیگر از شهر همچنان زیرآب قرار دارد.

وی ادامه داد: ارتفاع آبگرفتگی تا دو متر و در برخی روستاها به بیش از دو متر رسیده و متأسفانه دسترسی به برخی روستاهای آق‎قلا و گمیشان تنها با قایق انجام می‎گیرد.

رئیس سازمان بسیج رسانه با بیان اینکه خوشبختانه نیروهای امدادی، بسیج و سپاه برای خدمت‎رسانی به سیل‎زدگان وارد عمل شدند، بیان کرد: انتقال و اسکان مردم به نقاط امن‎تر انجام شده است و یکی از مشکلات در شهر آق‎قلا کمبود قایق است.  وجود ماشین لجن‎کش و پمپ‎های قوی برای تخلیه آب از داخل ساختمان‎ها و منازل مردم منطقه ضروری است چراکه بعد از فروکش کردن آب‎ها با حجم عظیمی از گل‎ولای مواجه خواهیم شد که باید در اسرع وقت تخلیه شوند.

وی با بیان اینکه همدلی و همیاری مردم در مناطق سیل‎زده قابل تقدیر است، افزود: با وجود خساراتی که بر اثر سیل ایجاد شده جلوه‎هایی از باهم بودن و یاری‎کردن در مناطق سیل‎زده استان موج می‎زند.

رئیس سازمان بسیج رسانه با بیان اینکه مردم می‎توانند کنسروجات و در صورت امکان غذای گرم را به مردم سیل‎زده برسانند، گفت: در صورتی که  شاهد ورود سامانه بارشی جدید و افزایش آب نباشیم ظرف دو روز آینده مشکلات سیل‎زدگان کمتر خواهد شد.

بصیری با اشاره به اینکه از استان‎های دیگر نیز اقلام مختلفی به استان گلستان ارسال شده است، ابراز کرد: براساس خبر فرمانده سپاه تهران بزرگ محموله‌‌ای شامل چندهزار کنسرو، پتو و ماشین‎آلات سنگین در حال ارسال به استان گلستان است.

مرتبط‌ها

بریز و بپاش خاندان حاکم امارات برای یک شب خوشگذرانی در کرواسی

واکنش قاطع رهبر انقلاب به تهدید‌های آمریکا

تاجیکستان: روابط با «تهران» در چارچوب «سیکا» توسعه می‌یابد

یمن: بُرد موشکهای یمن تا اراضی اشغالی می‌رسد

شورای نگهبان: قانون انتخابات یکی از درد‌های قدیمی ماست

لاریجانی: مکانیزم اینستکس روی کاغذ مانده است