دیدبان

انصارالله: بیانیه سازمان ملل درباره جنایت «حجه» قانع‌کننده نبود

انصارالله: بیانیه سازمان ملل درباره جنایت «حجه» قانع‌کننده نبود

دیدبان؛ «محمد علی الحوثی» رئیس شورای عالی انقلاب یمن اعلام کرد، بیانیه «لیز گراندی» هماهنگ‌کننده سازمان ملل متحد در امور یمن درباره حمله ائتلاف سعودی به «کشر» در استان «حجه» که منجر به کشتار غیرنظامیان شد، قانع‌کننده نبود.

الحوثی در صفحه توئیتر خود اعلام کرد، سازمان ملل مسئول پوشش جنایات ائتلاف سعودی-آمریکایی در یمن است و در ادامه خواستار تشکیل کمیته تحقیق برای جنایت استان حجه شد.

جنگنده‌های ائتلاف سعودی یکشنبه هفته جاری به کشر حمله کرد؛ بر اساس اعلام «یوسف الحاضری» سخنگوی وزارت بهداشت یمن تعداد کشته‌ها و مجروحان جنایت یمن به 41 زن و کودک رسیده و تعداد آنها همچنان رو به افزایش است.

لیز گراندی در واکنش به این حمله اعلام کرد: «ما این مرگ و مجروحیت‌ها را محکوم می‌کنیم و تسلیت عمیق خود را به خانواده‌های قربانیان ابراز می‌کنیم. این باعث خشم است که غیرنظامیان بی‌گناه همچنان بی‌دلیل در یک درگیری که می‌تواند و باید حل شود، کشته می‌شوند».

جدیدترین بررسی‌های سازمان ملل متحد از اوضاع یمن نشان می‌دهد که نزدیک به 100 غیرنظامی در سال 2018  در این کشور به طور هفتگی به خاطر درگیری‌های نظامی کشته یا مجروح شده‌اند.  به نوشته وبگاه «العربی» آژانس پناهجویان سازمان ملل متحد در گزارش خود اعلام کرد که تلفات غیر نظامیان در سال گذشته میلادی در یمن حدود پنج هزار نفر بوده است .

مرتبط‌ها

نتیجه کنترل قیمت ماسک نایاب شدن آن بود

دانشمندان چینی:‌ "مورچه خوار پولکدار"؛ ناقل احتمالی ویروس کرونا به انسان است

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره حمله امروز به پایگاه «التاجی»

۸۵ درصد افرادی که کرونا می‌گیرند، بدون آنکه متوجه شوند خوب می‌شوند

ایرانیان مقیم چین، درگیری با بیماری کرونا

دستور رئیس‌جمهور افغانستان برای آزادی 1500 زندانی وابسته به طالبان