دیدبان

ترامپ، شبانه روز فرعون مآبانه عربستان و امارات را تحقیر می کند

ترامپ، شبانه روز فرعون مآبانه عربستان و امارات را  تحقیر می کند

دیدبان؛ امیر دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در همایش ملی تاریخ شفاهی دفاع مقدس که صبح امروز (یکشنبه) در کتابخانه ملی برگزار شد، طی سخنانی با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به فرهیختگان و متولیان توسعه فرهنگی و اجتماعی جامعه اظهار داشت: بزرگترین و کهن ترین تمدن های بشری با کتابخانه ها و ثبت و ضبط وقایع و انعکاس دستاوردهای فرهنگی حفظ و به نسل امروز معرفی شده اند.
وی با بیان اینکه، در تاریخ تمدن اسلامی نیز پیشرفت مسلمانان با ظاهر شدن دانشمندان بزرگ، آثار و کتب آنها و ترجمه کتاب ها و تأسیس کتابخانه های بزرگ در شهرهای اسلامی عملی شد، گفت: امروزه، کتاب و کتابخوانی در فرآیند توسعه فرهنگی و اجتماعی جوامع، به ویژه توانمندسازی فکری آنان برای مواجهه مناسب و متناسب با انبوه اطلاعاتی که از طریق رسانه های نوین منتشر می شود دارای نقش مؤثری بوده که بدون در نظر گرفتن آن، ‌امکان دستیابی به توسعه و پیشرفت مطلوب، متوازن و مستمر وجود ندارد.
شمخانی، فرهنگ کتابخوانی و ثبت و ضبط میراث فرهنگی و معنوی کشور که امروز عمدتاً در قالب کتاب ارائه می شود را بخشی از امنیت ملی کشورمان توصیف کرد و افزود: هر چه مردم کتاب خوان تر،آگاه تر و داناتر باشند و از تاریخ و تمدن خود اطلاعات بیشتر و درست تری داشته باشند، پایبندی آنان به امنیت ملی و حوزه های اقتدارساز افزایش خواهد یافت. 
دبیر شورای عالی امنیت ملی،جنگ ادراکی برای تحریف وقایع و تاریخ را از راهبردهای اصلی دشمن ذکر کرد و افزود: خاکریز فرهنگی و تاریخی کشور امروز در کتابخانه هاست و باید با سیاست های هوشمندانه و خلاقانه پای جوانان بیش از پیش به کتابخانه ها باز شود. 
وی تاکید کرد: بایداز هر فرصت و ظرفیتی برای گسترش فرهنگ مطالعه و در اختیار قرار گرفتن کتاب ها به ویژه کتاب های حوزه دفاع مقدس، انقلاب اسلامی، اخلاق، علم و تاریخ استفاده کرد. 
شمخانی در تبیین فرازی از تاریخ کشورمان خاطرنشان کرد: در طول تاریخ کهن ایران تنها رضا خان و پسرش دست نشانده مستقیم و وابسته به کشور خارجی بوده اند و اولین دستاورد انقلاب اسلامی این بود که روند خطرناک وابستگی به بیگانه و سرسپردگی به کشورهای خارجی را با سرنگونی رژیم پهلوی قطع کرد. 
وی با بیان اینکه، اولین رهبری که محوریت آمریکا در اداره عالم را به شکست کشاند، امام خمینی(ره) بود، تصریح کرد: امام خمینی در ۲۲ بهمن سال ۵۷ این باور و اعتقاد را ایجاد کرد که اداره کشورها و حفظ و حراست از سرمایه های ملی مثل نفت، بدون آمریکا شدنی است و به تدریج این تفکر را در بین ملت های دنیا نیز گسترش داد. 
دبیر شورای عالی امنیت ملی اصلی ترین دلیل دشمنی مبنایی آمریکا با ایران که قابل تغییر نیز نیست را ناشی از همین زخم عمیق و غیرقابل درمان دانست. 

*مجسمه کاغذی که از قدرت آمریکا ساخته شده به سادگی قابل فروپاشی است
شمخانی در بخش دیگری از سخنانش گفت: دفاع مقدس که امروز شما کُتب و تاریخ شفاهی آن را رونمایی می کنید، پژواک منحصر به فرد و مستمر شکست آمریکا در منطقه و جهان است.
شمخانی با اشاره به اینکه بزرگترین سرمایه فرهنگی یک کشور آزادی و استقلال آن است، اظهار داشت: طنین مداوم این فرهنگ ارزشمند امروز از سوریه، عراق و یمن هم به گوش می رسد. 
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: هر چند آمریکا، غرب و کشورهای مرتجع منطقه عناصر تروریست و مزدور را به خدمت گرفتند تا ریشه مقاومت اسلامی را بخشکانند.اما جوانان مقاومت، ارتش سوریه، حشدالشعبی عراق و انصارالله یمن و مدافعان حرم نشان دادند که غرب محور عالم نیست و مجسمه کاغذی که از قدرت آمریکا ساخته شده است به سادگی قابل فروپاشی است. 
شمخانی تصریح کرد: امروز جهان به این واقعیت پی برده است که در نبرد اراده ها، خون بر شمشیر پیروز است.
وی خاطرنشان کرد: پیام مهم امام خمینی به جهان این بود که همیشه ملت ها پیروز اصلی میدان منازعات هستند و این پیام امروز تبدیل به فرهنگ، برنامه عمل و استراتژی موفقیت ملت های مستقل شده است. 
به گزارش فارس، شمخانی افزود: مبتنی بر همین پیام بیش از 4 سال بمباران، جنایت و وحشی گری عربستان، آمریکا، رژیم صهیونیستی و کشورهای اروپایی برای تصرف یمن و به اسارت گرفتن مردم آن ناموفق بوده است. 
نماینده مقام معظم رهبری با اشاره به شکست جریان تروریست تکفیری در منطقه خاطرنشان کرد: مهم ترین و پیچیده ترین تهدید جهان اسلام نیز که حاکم کردن تروریست ها ی تکفیری بر سرزمین های اسلامی بود با جانفشانی جوانان تربیت یافته در فرهنگ مقاومت شکست خورده است.

*رژیم اشغالگر قدس در مرزهای خودش و حتی داخل مرزهایش احساس تهدید بیشتری می کند
وی افزود: امروز علی رغم هزینه های هنگفتی که برای ایجاد امنیت در سرزمین های اشغالی می شود، راهبردهای آنها برای تامین امنیت مرزهای اسرائیل به بن بست رسیده و رژیم اشغالگر قدس در مرزهای خودش و حتی داخل مرزهایش احساس تهدید بیشتری می کند.
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: اگر هنوز شک و تردیدی برای انسان های ضعیف النفس در شنیدن پیام استقلال جویی و آزادی خواهی امام خمینی وجود دارد، به طورقطع ملت ایران با شکست دادن ترامپ و سیاست های تحریمی او مجددا این پیروزی را اثبات و اعلام خواهد کرد.
شمخانی گفت:وظیفه بسیار مهم نهاد کتابخانه، مراکز علمی و آموزش و پرورش این است که ارزش های حاصل از رویش تمدنی و فرهنگی انقلاب اسلامی را به نسل های جوان و ملت های تشنه ی معرفت در دنیا منعکس نمایند و این پیروزی های تاریخی و هزینه ها و مجاهدتهایی ها که برای آن صرف شده را در تاریخ ثبت کنند. 

*ترامپ و نوچه هاییش، فرعون مابانه عربستان و امارات را شبانه روز تمسخر و تحقیر می کنند
نماینده مقام معظم رهبری در ادامه افزود: در حالی که انقلاب اسلامی تقویت کننده فرهنگ غیرت و شجاعت در بین مردم ایران زمین بوده است؛ ترامپ و حتی نوچه های او، فرعون مابانه کشورهای عربستان و امارات را شبانه روز تمسخر و تحقیر می کنند که شما بدون ما چیزی نیستید و یک روز هم بدون حمایت آمریکا توان مقاومت و ایستادگی ندارید. 
دبیر شورای عالی امنیت ملی، ناکامی های ترامپ در ایجاد ائتلاف ضد ایرانی در کنار توسعه اختلافات درونی مابین کشورهای عربی منطقه و شکست اجلاس ورشو برای ائتلاف سازی علیه ایران خارج از سازمان ملل و ده ها موضوع مشابه دیگر را از مجموعه واقعیت هایی ذکر کرد که نشان می دهد که مسیری به غیر از ناکامی و شکست در انتظار آمریکا و هم پیمانانش قرار ندارد. 
وی تصریح کرد: پیش بینی ما در مورد متحدان آمریکا در منطقه این است که اگر سیاست پناه بردن آنان به دشمنان اسلام ادامه یابد، با خیزش شهروندان تحقیر شده شان مواجه خواهند شد. 

*سیاست های آمریکا مسیر رو به افولی را طی می کند
شمخانی با بیان اینکه، بدون شک ورود آمریکا و غرب به مذاکرات هسته ای و دستیابی به توافق نیز ناشی از نقش محوری ایران در ثبات سازی منطقه ای و توانمندی های رو به توسعه ایران در حوزه های صلح آمیز هسته ای بود، گفت: آنان به خیال خام خود در تلاش بودند که ضمن متوقف سازی توان هسته ای ایران ، دستاوردهای ارزشمند و قدرت بازیگری ایران را در منطقه مهار کند که با تدبیر رهبر معظم انقلاب در هر دو مورد ناکام ماندند.

نماینده مقام معظم رهبری افزود: چهل سال است که به برکت انقلاب اسلامی پرچم سلطه گری آمریکا و غرب در منطقه به زیر آمده و تا به امروز نبرد جانانه بین این دو جبهه با موفقیت رو به فزونی جبهه مقاومت جاری است. 
شمخانی گفت:پیش دستی و برتری جبهه ثبات خواهان و ثبات سازان در برابر جبهه تروریست سازان و حامیان بی ثباتی، پیام آور این واقعیت است که سیاست های آمریکا مسیر رو به افولی را طی می کند. 
دبیر شورای عالی امنیت ملی در پایان تاکید کرد: تاریخ شفاهی دفاع مقدس بیان کننده این واقعیت است که بعد از 40 سال وقتی به نقشه سیاسی منطقه می نگریم ابزارهای سیاسی و نظامی آمریکا چون صدام و داعش و دیگر عوامل مزدورش نابود شده و قدرت برآمده از فرهنگ مقاومت را رو به فزونی و پیشروی است.
گفتنی است در این همایش از ۱۰۰ کتاب تاریخ شفاهی رونمایی و از ۵ کتاب برتر تقدیر شد.

مرتبط‌ها

نتیجه کنترل قیمت ماسک نایاب شدن آن بود

دانشمندان چینی:‌ "مورچه خوار پولکدار"؛ ناقل احتمالی ویروس کرونا به انسان است

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره حمله امروز به پایگاه «التاجی»

۸۵ درصد افرادی که کرونا می‌گیرند، بدون آنکه متوجه شوند خوب می‌شوند

ایرانیان مقیم چین، درگیری با بیماری کرونا

دستور رئیس‌جمهور افغانستان برای آزادی 1500 زندانی وابسته به طالبان