دیدبان

تهدید اروپا علیه ونزوئلا

تهدید اروپا علیه ونزوئلا

دیدبان؛ به نقل از خبرگزاری آناتولی، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یک کنفرانس خبری در بروکسل گفت: تصمیم احتمالی درباره اعمال تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه ونزوئلا در هر زمانی اتخاذ خواهد شد.
اظهارات موگرینی در شرایطی است که ونزوئلا مانع از ورود 6 نماینده پارلمان اروپا به خاک این کشور شده است. این نمایندگان قصد داشتند برای دیدار با خوان گوایدو رهبر مخالفان و رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا وارد این کشور شوند.
موگرینی افزود: ما از اینکه ونزوئلا اجازه ورود به نمایندگان پارلمان اروپا نداده است، متأسف هستیم.

وی درباره اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه نیز گفت: وزرای خارجه اتحادیه اروپا به یک توافق و اجماع دست یافته‌اند و مذاکرات در این خصوص به‌زودی به نتیجه خواهد رسید.

قصد نمایندگان پارلمان اروپا برای ورود به ونزوئلا از طریق کلمبیا

نمایندگان پارلمان اروپا که پیش از این با ممانعت مقام‌های ونزوئلا برای ورود به خاک این کشور روبه‌رو شده‌اند، قصد دارند از طریق کلمبیا وارد ونزوئلا شوند.
5 نماینده پارلمان اروپا روز دوشنبه اعلام کردند که برای ورود مجدد به خاک ونزوئلا از طریق کلمبیا همراه با محموله‌ای از کمک‌های انسان‌دوستانه ارسال‌شده از سوی آمریکا تلاش خواهند کرد. مقام‌های ونزوئلا روز یکشنبه مانع ورود هیئت پارلمانی اروپا به‌ریاست استبان گونزالز پونس شدند.

ولی "پونس " گفت: پس از بازگشت به مادرید تماس تلفنی از سوی وزیر خارجه کلمبیا داشته‌ام که 5 نماینده پارلمان اروپا را به کشورش دعوت کرده است.
وی افزود: ما این دعوت را قبول کردیم و قصد داریم روز شنبه آینده به کلمبیا سفر کنیم و بار دیگر برای عبور از مرز ونزوئلا همراه با کمک‌های انسان‌دوستانه تلاش خواهیم کرد.

مرتبط‌ها

احمد دستمالچیان، کاردار پیشین ایران در عربستان

فادی جونی فعال فضای مجازی درباره آمار متبلایان به کرونا

آیا حملات اخیر آمریکا به عراق، غیر عادی و غیرقابل پیش‌بینی بود؟

دلیل اصلی کاهش مشارکت در  انتخابات مشکلات معیشتی بود نه کرونا

کاهش قیمت نفت بیشتر از همه ضرر عربستان و روسیه است نه ایران

توسعه‌طلبی‌های «اِسپارت خلیج فارس»