دیدبان

عدم پرداخت غرامت به موقع کشاورزان غیرقابل قبول است

عدم پرداخت غرامت به موقع کشاورزان  غیرقابل قبول است

دیدبان؛ محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، در نامه‌ای به رئیس جمهور عنوان کرد که صندوق بیمه کشاورزی نتوانسته است غرامت کشاورزان خسارت دیده را به موقع پرداخت کند.

متن نامه به شرح ذیل است:

حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی

رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام

احتراما، همانگونه که مستحضرید رویدادهای طبیعی خسارت زا و مخاطرات مهارناپذیری که اغلب تولیدات کشاورزی را در کشور تهدید می کند، از مهمترین عوامل بازدارنده جلب و جذب سرمایه گذاری در بخش کشاورزی است. در همین راستا بیمه کشاورزی به عنوان یکی از مهمترین سازوکارهای ایجاد امنیت سرمایه گذاری در بخش و مدیریت ریسک نقش مهمی را ایفا می کند که حضرتعالی به دفعات مختلف نیز در سخنرانی های خود به این مهم اشاره فرموده اید. مسلما سازماندهی عملیات بیمه کشاورزی در ایران بدون تامین منابع مالی لازم را برای پرداخت غرامت هایی که عمدتا مربوط به خسارت های ناشی از ریسک های مهارناپذیر است، تامین کنند.

بر اساس بررسی های به عمل آمد توسط این کمیسیون، علیرغم شرایط ویژه آب و هوایی در سال جاری و بروز وضعیت بحرانی از نظر حجم خسارت های وارده به بخش کشاورزی در کشور، متاسفانه به دلیل عدم تخصیص به موقع منابع مالی لازم، صندوق بیمه نتوانسته است غرامت کشاورزان خسارت دیده را به موقع پرداخت نماید که مسلما این موضوع باعث ایجاد گله مندی و نارضایتی شدید در بین کشاورزان گردیده و بالطبع احتمال بروز تبعات اجتماعی را به همراه خواهد داشت.

لذا با توجه به طلب غرامت کشاورزان خسارت دیده که بیش از 9000میلیارد ریال می باشد، خواهشمند است دستور فرمایید در این خصوص اقدام عاجل مبذول گردد.

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی 

مرتبط‌ها

بیشترین سقوط ارزش سهام وال استریت در یک روز

دولت آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می‌کند

مقابله با کرونا از منظر حکمرانی (1)

آمریکا برای آزادی مزدور اسرائیلی، دست به تهدید و ارعاب زد

افشای نام‌های جدید از شاهزادگان بازداشت‌شده

استیصال رسانه‌ای ائتلاف در یمن