دیدبان

ساخت زیردریایی بعثت و ناوشکن 6500 تُنی

ساخت زیردریایی بعثت و ناوشکن 6500 تُنی

دیدبان؛ برنامه گفتگوی ویژه خبری به مناسبت رونمایی و الحاق زیردریایی فاتح به ناوگان نیروی دریایی ارتش با حضور دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش و دریادار امیر رستگاری رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شد.

دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در این برنامه با بیان اینکه در آینده ای نزدیک کار ساخت ناوشکن سنگین و زیردریایی سنگین در صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح آغاز خواهد شد، گفت: برنامه توسعه نیروی دریایی که از سال 1388 آغاز شده است، در حال جلو رفتن است و این درحالی است که بودجه دفاعی نیروی دریایی در حوزه ساخت و راهبری و عملیات، افزایش و جهشی نداشته است.

دریادار امیر رستگاری نیز در این برنامه با اشاره به رونمایی از زیردریایی تمام ایرانی فاتح، گفت: کار طراحی و ساخت زیردریایی فاتح از سال 1387 با تشکیل دفتر طراحی ویژه ای در سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع آغاز شد که در طول این مدت بیش از 132 هزار سند فنی برای آن صادر شده است.

وی با بیان اینکه فاتح برجسته ترین نماد دانش و صنعت کشور است، افزود: جزو 11 کشور برتر دنیا هستیم که به توانایی ساخت زیردریایی دست پیدا کرده ایم.

دریادار رستگاری در خصوص برنامه های آینده سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح، گفت: به زودی طرح زیردریایی سنگین بعثت را شروع خواهیم کرد و در کنار آن نیز طرح ناوشکن سنگین را با وزن 6500 تن آغاز خواهیم کرد.

رئیس سازمان صنایع دریایی عنوان کرد: خط تولید زیردریایی فاتح را راه اندازی کرده ایم و به زودی و در فواصل کم به صورت چند فروندی آن را تحویل خواهیم داد.

مرتبط‌ها

بیشترین سقوط ارزش سهام وال استریت در یک روز

دولت آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می‌کند

مقابله با کرونا از منظر حکمرانی (1)

آمریکا برای آزادی مزدور اسرائیلی، دست به تهدید و ارعاب زد

افشای نام‌های جدید از شاهزادگان بازداشت‌شده

استیصال رسانه‌ای ائتلاف در یمن