دیدبان

«هیثر نوئرت» از پذیرفتن نمایندگی آمریکا در سازمان ملل انصراف داد

«هیثر نوئرت» از پذیرفتن نمایندگی آمریکا در سازمان ملل انصراف داد

دیدبان؛ «هیثر ناوئرت»که  از سوی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای تصدی سمت نمایندگی کشورش در سازمان ملل متحد معرفی شده بود از قبول این سمت انصراف داد. 

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که ناوئرت انصرافش را از بررسی نامزدی‌اش برای تصدی این سمت اعلام کرده و دولت ترامپ به زودی گزینه‌ای جدید را معرفی خواهد کرد. 

هیثر ناوئرت که پیش از معرفی‌اش به عنوان نامزد تصدی نمایندگی آمریکا در سازمان ملل سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بود  دلایل این تصمیم را مسائل خانوادگی دانسته است.  

   ناوئرت در بیانیه‌ای گفت: «از رئیس‌جمهور ترامپ و وزیر خارجه پامپئو بابت اطمینانشان به من و در نظر گرفتن من برای تصدی سمت نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد سپاسگزارم. با وجود این، دو ماه گذشته اوضاع برای خانواده‌ام خسته‌کننده شده و بنابراین، از لحاظ مسائل خانوادگی صلاح در این است که انصراف دهم.»

ترامپ اوایل ماه دسامبر سال گذشته میلادی، مدتی بعد از کناره‌گیری «نیکی هیلی» از سمتش به عنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، ناوئرت را به عنوان گزینه جایگزینی وی معرفی کرد. 

ناوئرت قبل از معرفی‌اش به عنوان سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مجری فاکس‌نیوز بود. معرفی او به عنوان گزینه نمایندگی آمریکا در سازمان ملل، به جهت نداشتن تجربه دیپلماتیک مورد انتقاد قرار گرفته بود.  

مرتبط‌ها

توسعه‌طلبی‌های «اِسپارت خلیج فارس»

هزینه‌تراشی برای دشمن؛ مانعی برای تحریم بیشتر

استراتژی آمریکا و اعراب برای مقابله با جنگ نامنظم در خاورمیانه

ایران نباید منتظر اروپا بماند

چالشها و تجارب همکاری آمریکا با شُرکای عرب

معرفی و ذکر چالشهای مُدل «به وسیله، با و از طریق» (By, With, and Through)