دیدبان

ساختار کدام بخش‌ بودجه ۹۸ باید اصلاح شود؟

ساختار کدام بخش‌ بودجه ۹۸ باید اصلاح شود؟

دیدبان؛بهروز نعمتی، سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی،با اشاره به اظهارات اخیر رئیس مجلس مبنی بر دستور رهبر انقلاب برای اصلاح ساختار بودجه کشور، گفت: رهبر انقلاب، صاحب‌نظران و تعداد زیادی از نمایندگان مجلس، بارها تذکر داده‌ بودند که ساختار بودجه کشور می‌بایست اصلاح شود. بنابراین قرار شده این موارد در بررسی لایحه بودجه 98 مدنظر قرار گیرد. 

وی با اشاره به آغاز روند بررسی لایحه بودجه 98 از روز شنبه (27 بهمن) در صحن پارلمان، اظهار داشت: آنچه که مدنظر آقای لاریجانی رئیس مجلس درباره ساختار بودجه کشور است، شامل چابک‌سازی دولت، بهبود فضای کسب و کار و افزایش ضریب افزایش اشتغال و تولید است. همگان بر این موارد تأکید دارند و خواستار اصلاح ساختارها در این حوزه‌ها شدند.

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس اضافه کرد: بخش دیگری از اصلاح ساختار بودجه کشور که باید در مجلس و توسط نمایندگان صورت گیرد، طرح‌های عمرانی، خصوصی‌سازی‌ها و مواردی این چنینی است.

نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به این سؤال که در شرایطی که بررسی لایحه بودجه 98 در کمیسیون تلفیق پایان یافته، آیا امکان اصلاح ساختارهای آن وجود دارد یا خیر؟، خاطرنشان کرد: اصلاح ساختار بودجه کشور در دستورکار نمایندگان مجلس قرار گرفته و همزمان با آغاز روند بررسی این لایحه در مجلس نیز اصلاح ساختارها امکان‌پذیر است.

مرتبط‌ها

بیشترین سقوط ارزش سهام وال استریت در یک روز

دولت آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می‌کند

مقابله با کرونا از منظر حکمرانی (1)

آمریکا برای آزادی مزدور اسرائیلی، دست به تهدید و ارعاب زد

افشای نام‌های جدید از شاهزادگان بازداشت‌شده

استیصال رسانه‌ای ائتلاف در یمن