دیدبان

قطعنامه پیشنهادی روسیه به شورای امنیت برای حل بحران ونزوئلا

قطعنامه پیشنهادی روسیه به شورای امنیت برای حل بحران ونزوئلا

دیدبان؛ به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، نمایندگی روسیه در سازمان ملل قصد دارد در پاسخ به قطعنامه پیشنهادی آمریکا، پیش‌نویس قطعنامه مورد نظر خود برای حل‌وفصل بحران سیاسی کنونی در ونزوئلا را به شورای امنیت ارائه دهد که فعلاً در مرحله بررسی کارشناسی است.

بر اساس یک کپی از این سند که در اختیار خبرنگاران روسی قرار گرفته، در قطعنامه پیشنهادی روسیه آمده است: «شورای امنیت سازمان ملل خواستار حل‌وفصل اوضاع ونزوئلا، صرفاً بر اساس اقدامات مسالمت‌آمیز و دیپلماتیک است. شورای امنیت از همه ابتکارعمل‌های مطرح‌شده در راستای دستیابی به راه‌حلی سیاسی، از جمله مکانیزم مطرح‌شده در نشست "مونته‌ویدئو" حمایت می‌کند».

در قطعنامه پیشنهادی روسیه همچنین بر لزوم حمایت از دولت قانونی ونزوئلا تأکید شده است.

این در حالی است که در پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی آمریکا تأکید شده که باید نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال 2018 در ونزوئلا لغو و انتخابات جدیدی در این کشور برگزار شود. طبق این سند، شورای امنیت باید خواستار آغاز فوری روند حل‌وفصل سیاسی و برگزاری انتخاباتی شفاف مطابق با قانون اساسی ونزوئلا و با مشارکت ناظرین بین‌المللی شود.

به‌گفته منابع دیپلماتیک روسی در سازمان ملل، هر دو سند فعلاً در مرحله بررسی کارشناسی قرار داشته و هنوز برای بررسی به شورای امنیت ارائه نشده‌اند. رایزنی‌های کارشناسی طی این هفته انجام خواهد گرفت.

مرتبط‌ها

20 میلیون نفر در فقر مطلق

معامله قرن علیه ایران است

ادامه خرید نفت ایران از جانب چین

نانسی پلوسی؛ رویکرد دولت ترامپ در قبال ایران کاملاً اشتباه است

آمریکا به دنبال تکه‌تکه کردن سوریه است

توصیه برهم صالح؛ اختلافات سیاسی را کنار بگذارید