دیدبان

جواب توئیتری ظریف به ترامپ

جواب توئیتری ظریف به ترامپ

دیدبان؛ وزیر امور خارجه ایران در واکنش به سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره و اتهامات وی علیه ایران در توئیتر نوشت:«در حالیکه ایرانیان از جمله هموطنان یهودی ما 40 سال پیشرفت را به رغم فشارهای آمریکا گرامی می دارند، آقای ترامپ باز هم در سخنرانی سالانه خود در کنگره اتهاماتی را علیه ما مطرح کرد. خصومت آمریکا با ایران، آمریکا را به سمت حمایت از دیکتاتورها، قصابان و افراطی هایی سوق داده که جز ویرانی برای منطقه ما چیزی نداشته است.» 

رئیس جمهور آمریکا "دونالد ترامپ" سه شنبه شب در دومین سخنرانی سالانه خود در کنگره آمریکا بار دیگر ایران را تهدید کرد. 

ترامپ در خصوص اعمال سخت‌ترین تحریم‌ها علیه ایران گفت: "ما سخت‌ترین تحریم‌هایی را که می‌شد علیه ایران اعمال کردیم و برای اینکه اطمینان حاصل کنیم که این دیکتاتوری فاسد به بمب اتمی دست پیدا نمی‌کند، من امریکا را از توافق هسته‌ای و فاجعه برجام با ایران خارج کردم."

وی گفت: "ایران رژیمی تروریستی بوده و آمریکا به مقابله با نظام ایران پرداخته و واشنگتن هرگز به ایران اجازه نخواهد داد که به بمب اتمی دست پیدا کند. ما از رژیمی که مرگ بر آمریکا می‌گوید و تهدید به نسل‌کشی علیه یهودیان می‌کند، چشم بر نمی‌داریم."

این سخنرانی، در ساختمان اصلی کنگره برگزارشد که در آن دونالد ترامپ اعلام نمود که واشنگتن خواهان کناره گیری نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا و انتقال قدرت به رهبر مخالفان خوان گوایدو شده، گفت که آمریکا در کنار مردم ونزوئلا ایستاده است.

 

Iranians—including our Jewish compatriots—are commemorating 40 yrs of progress despite US pressure, just as @realDonaldTrump again makes accusations against us @ #SOTU2019. US hostility has led it to support dictators, butchers & extremists, who've only brought ruin to our region

مرتبط‌ها

بیشترین سقوط ارزش سهام وال استریت در یک روز

دولت آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می‌کند

مقابله با کرونا از منظر حکمرانی (1)

آمریکا برای آزادی مزدور اسرائیلی، دست به تهدید و ارعاب زد

افشای نام‌های جدید از شاهزادگان بازداشت‌شده

استیصال رسانه‌ای ائتلاف در یمن