دیدبان

تاریخ دیدار ترامپ و کیم جونگ اون مشخص شد

تاریخ دیدار ترامپ و کیم جونگ اون مشخص شد

دیدبان؛ به نقل از پولیتیکو، دیدار دونالد ترامپ و رهبر کره شمالی، کیم جونگ اون، از 27 تا 28 فوریه در ویتنام برگزار خواهد شد. 

ترامپ، دیدار با کیم جونگ را در جریان سخنرانی خود قبل از کنگره را تأیید کرد. جزئیات دیگری در خصوص این دیدار هنوز مشخص نشده است. 

گزارش شده است که فرستاده ویژه وزارت امور خارجه ایالات متحده به پیونگ یانگ وارد شده است تا برای جلسه دو رهبر اماده سازی های لازم را انجام دهد. 

اولین نشست رهبران ایالات متحده-کره شمالی در 12 ژوئن 2018 در سنگاپور برگزار شد. در ژانویه 2017 مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا دوباره این مذاکرات را احیا کرد. طرف آمریکایی از مذاکرات محرمانه برای بررسی مناسبات با کره شمالی، رسیدگی به وضع زندانیان استفاده می کرد. طرفین دیرتر توجه خود را به مسائل حل و فصل بحران کره شمالی مبذول داشتند. مشورت ها همچنین به عنوان روشی برای تأیید آمادگی آمریکا در عادی سازی مناسبات در عوض غیرهسته ای شدن شبه جزیره کره انجام شده بود.

اولین دیدار دونالد ترامپ و کیم جونک اون در سنگاپور در روز 12 ژوئن سال 2018 برگزار شد. طرفین بیانیه مشترکی را در پایان دیدار به تصویب رساندند که در آن از آمادگی کره شمالی برای غیرهسته ای شدن کامل شبه جزیره کره سخن گفته می شود و آمریکا در عوض موظف می شود امنیت پیونگ یانگ را تضمین کند.

مرتبط‌ها

توسعه‌طلبی‌های «اِسپارت خلیج فارس»

هزینه‌تراشی برای دشمن؛ مانعی برای تحریم بیشتر

استراتژی آمریکا و اعراب برای مقابله با جنگ نامنظم در خاورمیانه

ایران نباید منتظر اروپا بماند

چالشها و تجارب همکاری آمریکا با شُرکای عرب

معرفی و ذکر چالشهای مُدل «به وسیله، با و از طریق» (By, With, and Through)