دیدبان

نویسنده فرانسوی: کریمه متعلق به روسیه است نه اوکراین

نویسنده فرانسوی: کریمه متعلق به روسیه است نه اوکراین

دیدبان؛ به نقل از مجله Le Point پاتریک بیسون، نویسنده و روزنامه نگار فرانسه، در ستون یادداشت خود در خصوص این که چرا کریمه متعلق به روسیه است، گزارشی تهیه نموده است. 

این مقاله می گوید که در کتاب های تاریخی، در اثر آثار تولستوی یا چخوف، در مورد جنگ کریمه 1856-1853 حتی اشاره ای به اوکراین نمی شود: "هیچ اشاره ای از ناوگان اوکراین در کریمه وجود ندارد".

نویسنده می نویسد که اوکراین هیچ ارتباطی با آغاز یا پایان جنگ ندارد. با توجه به نظر بیسون، او با جستجوی های فراوان نتوانست اطلاعاتی در رابطه با روابط سیاسی و نظامی شبه جزیره کریمه با اوکراین پیدا کند. این روزنامه نگار معتقد است که در میان سربازانی که از سواستوپول دفاع می کردند، هیچ یک از آنها از اهالی اوکراین نبودند.

این روزنامه نگاری اشاره کرد که اوکراین، که امروز شبه جزیره کریمه را حق خود می داند، هیچ مشارکتی در امضای پیمان صلح پاریس در 30 مارس 1856 نداشت. این سند پایان دادن به جنگ کریمه است.

پیش از این در خبر ها امده بود که  دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود در کانادا گفت: کریمه در دوره باراک اوباما به روسیه ملحق شد.

ترامپ افزود: او (اوباما) این امکان را فراهم آورد که کریمه دوباره به روسیه بپیوندد. به چه دلیل او اجازه این اقدام را داد؟ رئیس جمهور آمریکا گفت: ممکن بود که من دیدگاه دیگری نسبت به این موضوع داشته باشم. وی در این باره توضیحات بیشتری را ارائه نکرد. ترامپ تاکید کرد که، با وجود تمام صحبت های صورت گرفته در این مورد، اکنون زمان زیادی سپری شده است.

مرتبط‌ها

احمد دستمالچیان، کاردار پیشین ایران در عربستان

فادی جونی فعال فضای مجازی درباره آمار متبلایان به کرونا

آیا حملات اخیر آمریکا به عراق، غیر عادی و غیرقابل پیش‌بینی بود؟

دلیل اصلی کاهش مشارکت در  انتخابات مشکلات معیشتی بود نه کرونا

کاهش قیمت نفت بیشتر از همه ضرر عربستان و روسیه است نه ایران

توسعه‌طلبی‌های «اِسپارت خلیج فارس»