دیدبان
یک سایت لبنانی مدعی شد

برادر سعد حریری با بشار اسد دیدار کرد

 برادر سعد حریری با بشار اسد دیدار کرد

دیدبان؛ سایت شبکه روسیا الیوم به نقل از پایگاه خبری "لیبانون دیبایت" اعلام کرد که بهاء الدین حریری، برادر بزرگتر سعد حریری، نخست‌وزیر مکلف لبنان به همراه یکی از نزدیکان خود در سوریه به دمشق سفر کرده و در جریان این سفر دیدار محرمانه‌ای را با بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه داشته و با وی درباره مسائل مختلف گفت‌وگو کرده است.

طبق این گزارش، بهاء حریری شانزدهم ماه جاری میلادی با یک هواپیمای اختصاصی از فرودگاه شارل دوگل پاریس در فرودگاه بین‌المللی بیروت فرود آمد و از آنجا به دمشق سفر و با بشار اسد به مدت دو ساعت دیدار کرد.

لیبانون دیبایت در ادامه گزارش خود نوشت: بهاء حریری درباره پروژه‌هایی که به دنبال سرمایه گذاری در آنهاست و فرصت‌های پیش روی خود با اسد بحث و گفت‌وگو کرد.

حریری در دیدار با بشار اسد تاکید کرد که موضع او و برادرش (سعد حریری) کاملا متفاوت است، به ویژه که وی طی دوران اختلاف میان دو کشور از صحنه سوریه به دور بوده و در مقابل اتفاقات رخ داده سیاست خویشتن‌داری را اختیار کرده است و سفر وی به دمشق در راستای توافق صورت گرفته به ویژه توافق میان کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و سوریه صورت گرفته است.

دو طرف در این دیدار همچنین بر ضرورت هماهنگی و ارتباط و آغاز مقدمات پرونده‌ها اقتصادی مربوط به بهاء حریری و شرکت‌های وی و همچنین فعالیت این شرکت‌ها در سوریه در جریان عملیات بازسازی این کشور تاکید کردند.

پایگاه مذکور در پایان گزارش خود آورده که این اقدام بهاء حریری در راستای صحبت‌ درباره حمایت عربستان از عملیات بازسازی سوریه با بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار صورت گرفته است.

لازم به ذکر است که بهاء الدین حریری برادر بزرگتر سعد حریری است و روابط نزدیکی را با مقامات عربستان دارد. این در حالی است که سعد حریری روابط مثبتی با سوریه ندارد.

مرتبط‌ها

احمد دستمالچیان، کاردار پیشین ایران در عربستان

فادی جونی فعال فضای مجازی درباره آمار متبلایان به کرونا

آیا حملات اخیر آمریکا به عراق، غیر عادی و غیرقابل پیش‌بینی بود؟

دلیل اصلی کاهش مشارکت در  انتخابات مشکلات معیشتی بود نه کرونا

کاهش قیمت نفت بیشتر از همه ضرر عربستان و روسیه است نه ایران

توسعه‌طلبی‌های «اِسپارت خلیج فارس»