دیدبان

هشدار آمریکا به طالبان

هشدار آمریکا به طالبان

دیدبان؛ در حالی که طالبان پیش از این نسبت به هرگونه فشار به آمریکا هشدار داده بودند وزارت دفاع آمریکا بار دیگر طالبان را تهدید به نابودی کرده است.

سرهنگ «کن‌فالکنر» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا به طالبان هشدار داد که اگر صلح نکنند نیروهای آمریکایی در افغانستان برای نابودی این گروه باقی خواهند ماند.

وی افزود: آمریکا در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای خروج از افغانستان ندارد اما طالبان باید به مذاکرات صلح بازگشته و درباره پایان جنگ از طریق سیاسی مذاکره کند.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا به «دویچه و‌له» گفت: اگر جنگ افغانستان از طریق سیاسی به راه حل نرسد و طالبان حاضر به مصالحه نشوند نیروهای آمریکایی به مبارزه با این گروه ادامه خواهتد داد.

اظهارات سخنگوی پنتاگون درباره عدم خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان در حالی صورت می‌گیرد که این موضوع خط قرمز طالبان در مذاکرات صلح محسوب می‌شود.

طالبان در هفته‌های اخیر به دلیل خودداری آمریکا از مذاکره درباره خروج نیروهای خارجی از افغانستان روند مذاکرات صلح را به تعلیق درآورده بود.

روند مذاکرات طالبان با آمریکا از روز گذشته از سر گرفته شده است اما طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد که آمریکا حاضر شده تا درباره خروج نیروهای خارجی از این کشور مذاکره کند.

کارشناسان معتقدند که آمریکا در روند مذاکرات صلح با طالبان رویکرد دوگانه را در پیش گرفته است که نمی‌تواند به برقراری صلح در افغانستان منجر شود.

مرتبط‌ها

احمد دستمالچیان، کاردار پیشین ایران در عربستان

فادی جونی فعال فضای مجازی درباره آمار متبلایان به کرونا

آیا حملات اخیر آمریکا به عراق، غیر عادی و غیرقابل پیش‌بینی بود؟

دلیل اصلی کاهش مشارکت در  انتخابات مشکلات معیشتی بود نه کرونا

کاهش قیمت نفت بیشتر از همه ضرر عربستان و روسیه است نه ایران

توسعه‌طلبی‌های «اِسپارت خلیج فارس»