دیدبان

خروج از برجام در گفتگو با صالحی

خروج از برجام  در گفتگو با صالحی

دیدبان؛ علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی امروز (یکشنبه) در حاشیه نهمین همایش غزه نماد مقاومت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اروپایی ها می‌گویند ایران از برجام خارج نخواهد شد، اظهار داشت: تصمیم در خصوص ماندن یا نماندن در برجام توسط هیات عالی نظارت بر برجام گرفته می شود و آنها مسائل و تحولات را ارزیابی و بر اساس منافع ملی و حاکمیت ملی تصمیم مقتضی را در زمان مناسب اتخاذ می‌کنند.
معاون رئیس جمهور در خصوص بازداشت مرضیه هاشمی خبرنگار پرس تی وی توسط آمریکا نیز تصریح کرد: این اقدام نشان از ضعف دولت آمریکا دارد، که همواره عنوان می کند که منادی دموکراسی در دنیا است، این چه دموکراسی است که یک خبرنگار و خانمی که برای دیدار خانواده اش به آمریکا رفته است و پر تلاش و زحمت است و کار خاصی هم به غیر از کار خبری انجام نداده است، بازداشت می‌کنند و کسی هم صدایش در نمی آید.
رئیس سازمان انرژی اتمی بیان کرد: کشورهای غربی اگر موضوعی در مسیر خواسته خودشان باشد گوش دنیا را کر می کنند، ولی وقتی که متاسفانه چنین اتفاقی می افتد که حقانیت و مظلومیت این خانم که اظهرمن الشمس است، کسی صدایش در نمی آید، اتحادیه اروپا کجا رفت؟ چرا در بحث حقوق بشر ایران، اینقدر اتحادیه اروپا حرف و حدیث دارد ولی در این زمینه ساکت است. صالحی عنوان کرد: خانم هاشمی یک خبرنگار، خانم و یک مادر بود، ایشان مگر مادر نیست و فرزند ندارد؟ چه کار کرده است بعد می گویند به عنوان شاهد او را دستگیر کرده ایم، آیا کسی را به عنوان شاهد دستگیر میکنند؟
وی در خصوص کنفرانس غزه نماد مقاومت نیز گفت: برگزاری این کنفرانس ها برای افکار عمومی کشورهای اسلامی و عربی بسیار مفید است که ما همواره افکار عمومی را نسبت به مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی زنده و شاداب نگهداریم و این که خدای نکرده به فراموشی سپرده نشود.
صالحی افزود: برگزاری اینگونه همایش‌ها تذکری به خود ما محسوب می‌شود و باید به خودمان متذکر شویم که موضوعی به نام فلسطین دادیم و ظلمی رخ داده و کشور اسلامی اشغال شده و تمامی مسلمانان باید دست در دست یکدیگر گذاشته و این کشور را از دست اشغالگران صهیونیستی نجات دهند و فلسطینی‌های آواره را به کشور خود بازگردانده تا دنیا آرام بگیرد.
معاون رئیس جمهور درباره اینکه چگونه می شود کشورهای همسو را در قضیه فلسطین متحد کرد؟ گفت: ملت های دنیا همه دلشان با مردم مقاومت فلسطین است و این حاکمیت ها هستند که متاسفانه نمی‌گذارند صدای ملت‌ها به گوش جهانیان برسد، ما با برگزاری چنین همایش هایی می توانیم کمک کنیم این صدا به گوش همه دنیا برسد.
رئیس سازمان انرژی اتمی در خصوص اظهارات اخیر جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا مبنی بر اینکه ایران اطلاعات غلط به آژانس بین المللی انرژی اتمی می‌دهد، گفت: مگر آقای بولتون حرف راست هم می‌زند.
وی همچنین در پاسخ به سوالی گفت:ما به آستانه‌های فناوری صلح آمیز هسته‌ای با تلاش مهندسان خودمان دست یافتیم، یعنی در این فناوری کسی به ما کمک نکرد، البته از کتب و مقالاتی که خارج از ایران و توسط دیگران نوشته شده بود، استفاده کردیم.
صالحی ادامه داد: ما خودمان این صنعت را در کشور پایه ریزی کردیم و در این صنعت دیگر وابستگی به کسی نداریم و می‌توانیم روزبه‌روز آن را متحول تر کنیم و به بلوغ بیشتری برسیم و از این نظر در بین کشورهای در حال توسعه یک کشور استثنایی به حساب می‌آییم.

مرتبط‌ها

بیشترین سقوط ارزش سهام وال استریت در یک روز

دولت آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می‌کند

مقابله با کرونا از منظر حکمرانی (1)

آمریکا برای آزادی مزدور اسرائیلی، دست به تهدید و ارعاب زد

افشای نام‌های جدید از شاهزادگان بازداشت‌شده

استیصال رسانه‌ای ائتلاف در یمن