دیدبان

هشدار حشدالشعبی به رژیم صهیونیستی

هشدار حشدالشعبی به رژیم صهیونیستی

دیدبان؛ معین الکاظمی از فرماندهان گروه «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) عراق اظهارات شدیداللحنی علیه رژیم صهیونیستی مطرح کرد.
الکاظمی در گفت‌وگو با شبکه خبری «رووداو» گفت: «رسانه‌های اسرائیلی قصد دارند از طریق انتشار اخباری مبنی بر حمله به مواضع الحشد الشعبی در عراق، دولت عراق را امتحان کنند».
وی با بیان این مطلب افزود: «اسرائیل با آتش بازی نکند... هزاران موشک در جنوب لبنان وجود دارد که برای هدف قرار دادن اسرائیل از پیش آماده شده است».
این فرمانده الحشد الشعبی اعلام کرد که این گروه یک نهاد نظامی رسمی مورد تأیید پارلمان عراق است و در بودجه 2019 نیز مبالغی برای الحشد تخصیص داده شده است.
الکاظمی با بیان اینکه الحشد حق دارد از خاک عراق در برابر هر گونه تجاوزی دفاع کند، اظهار داشت: «تا این لحظه هیچ موضعی از الحشد الشعبی هدف قرار نگرفته است، ولی اگر این اتفاق رخ دهد، پاسخ قاطعی به اسرائیلی داده خواهد شد که در ضعیف‌ترین دوران خود به سر می‌برد و در زیر آتش مقاومت جنوب لبنان قرار دارد».
منابع خبری اخیرا به نقل از یک منبع سیاسی عراقی اعلام کرده بودند که «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در جریان دیدار با «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق گفته بود که رژیم صهیونیستی قصد دارد اهدافی را در خاک عراق هدف قرار دهد که متعلق به یک گروه مسلح است.
الحشد الشعبی، پس از ظهور گروه تروریستی داعش در جولای 2014 و اشغال مناطق شمالی عراق، و در پی فتوای مرجعیت عراق و حمایت «نوری المالکی» نخست وزیر وقت، شکل گرفت.
تعداد نیروهای حاضر در الحشد الشعبی بیش از 60 هزار نفر برآورد می‌شود.
دولت عراق در 26 نوامبر سال 2016 با صدور قانونی، الحشد الشعبی را به عنوان یکی از گروههای امنیتی این کشور و تحت فرماندهی مستقیم نخست‌وزیر معرفی کرد.

مرتبط‌ها

احمد دستمالچیان، کاردار پیشین ایران در عربستان

فادی جونی فعال فضای مجازی درباره آمار متبلایان به کرونا

آیا حملات اخیر آمریکا به عراق، غیر عادی و غیرقابل پیش‌بینی بود؟

دلیل اصلی کاهش مشارکت در  انتخابات مشکلات معیشتی بود نه کرونا

کاهش قیمت نفت بیشتر از همه ضرر عربستان و روسیه است نه ایران

توسعه‌طلبی‌های «اِسپارت خلیج فارس»