دیدبان

انفجار لوله انتقال سوخت

انفجار لوله انتقال سوخت

دیدبان؛ به نقل از نیویورک ‌تایمز، اخیرا افرادی با هدف دزدیدن سوخت به یکی از خطوط لوله انتقال بنزین در مکزیک حمله کرده اما پس از شکافته شدن این لوله و هجوم مردم برای پر کردن سوخت در دبه‌ها خط لوله منفجر شده و تاکنون ۷۳ نفر در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند.
گزارشات حاکی از آن است که ۷۴ نفر دیگر در این انفجار زخمی شدند.
این خط لوله در شمال منطقه مکزیکوسیتی واقع شده و به همین دلیل رئیس‌جمهور جدید مکزیک از برنامه خود برای شدت بخشیدن به موضوع مبارزه با دزدی سوخت از خطوط لوله خبر داده است.
دزدی سوخت سالانه میلیاردها دلار برای دولت مکزیک هزینه در بر داشته و دولت  آندرس مانوئل لوپز اوبرادور رئیس‌جمهور جدید این کشور چند روزی است اقدامات جدی برای مقابله با آن اتخاذ کرده‌ است.

بخشی از اقدامات دولت مکزیک روی آوردن به انتقال سوخت از طریق کامیون به جای خط لوله است اما ا ین مسئله باعث شده است که شبکه توزیع سوخت در سراسر مکزیک کندتر شده و در برخی مناطق این کشور کمبود سوخت اتفاق بیفتد و صف‌های پمپ بنزین‌ها نیز طولانی‌تر شوند.
اوبرادور تاکید کرد: به همین خاطر بود که دولت چند روزی است مقابله با دزدی سوخت را آغاز کرده است؛ این مسئله نه تنها ضررهای مالی برای مکزیک به دنبال داشته بلکه به کشته شدن افراد زیادی منجر می‌شود.

وی می‌گوید: ما باید به سیاست خود برای پایان دادن به دزدی سوخت و بنزین در مکزیک ادامه دهیم. ما دست بردار نخواهیم بود و این مسئله را به طور کامل از بین می‌بریم.

مرتبط‌ها

اقلیم به ایران نفت نمی‌دهد

وزیر خارجه انگلیس: اسد می‌ماند

حزب اللّه در پی مبارزه با فساد در لبنان

نخست وزیر پاکستان پادوی بن سلمان می‌شود

ترامپ بالاخره لایحه بودجه دولت آمریکا را امضا کرد

اعلام دوباره حمایت فرانسه از برجام