دیدبان

اخبار روز

۳۵۰۰ نفر از آسیب‌دیدگان سیل در سالن‌های سپاه فارس اسکان یافتند

معاون تبلیغات سپاه فجر استان فارس گفت: در صورت نیاز امکانات بیشتری از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در زمینه خدمت‌رسانی به مردم شیراز فعال می‌شود.

کشتار کودکان توسط آمریکا در جنوب شرق افغانستان

منابع خبری اعلام کردند که نیروهای آمریکایی در ولایت غزنی یک مسجد و مدرسه دینی را تخریب کرده و ۶ غیرنظامی افغان از جمله چندین کودک را به قتل رسانده است.

آمادگی جامعه روحانیت پاکستان برای کمک به سیل زدگان گلستان

رئیس جامعه روحانیت بلتستان پاکستان در نامه‌ای به مقام معظم رهبری از آمادگی روحانیون پاکستانی مقیم ایران برای خدمت رسانی به سیل زدگان گلستان خبر داد.

کارگران بیکار شده ناشی از سیل مقرری دریافت می‌کنند

یک مسئول وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: همه کارگران بیمه‌پرداز مشمول قانون کار و تأمین اجتماعی که در اثر سیل، بنگاه‌های اقتصادی آنان آسیب دیده تا بازسازی و بازگشایی کارگاه، تحت پوشش دریافت مقرری بیمه بیکاری قرار می‌گیرند.

وزارت نیرو: کشور را برای ترسالی‌های شدید پیش‌رو آماده کنیم

وزیر نیرو سیلاب‌های بی‌سابقه در کشور را ناشی از تحمیل تغییرات اقلیمی بر کره زمین دانست و گفت: پدیده تغییر اقلیم در حال تحمیل شدن به کشور ماست به طوری که پس از گذر سال‌های خشک شدید بلافاصله ترسالی‌های شدیدی رخ می‌دهد.

۴۸ساعت طول کشید تا ستاد بحران به سپاه اجازه انفجار داد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در یادداشتی نوشت: سه انفجاری که دیشب سپاه در مسیر ریل راه‌آهن در شمال شهر آق قلا انجام داد، آب سیل را که در پشت آن جمع شده بود، خارج کرد.

گفتگوی معاون اول رییس جمهور با استانداران نیمه غربی کشور

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در گفت و گوی تلفنی با استانداران کرمانشاه، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، لرستان و خوزستان بر آمادگی لازم برای مقابله با احتمال وقوع سیل تأکید کرد.

توجه ویژه به صادرات یعنی اجرای عملی رونق تولید

نماینده مردم ایلام در مجلس با اشاره به نام‌گذاری سال ۹۸ گفت: باید برای توسعه و رونق تولید در کشور نگاه ویژه‌ای به صادرات کنیم چرا که حمایت از تولید در راستای صادرات است و می‌توانیم با افزایش صادرات، جان تازه‌ای به کارگاه‌ها و کارخانجات تولیدی کشورمان بدهیم.

اجرای عملیات انفجار در آق‌قلا توسط سپاه

سردار شریف از اجرای موفق عملیات انفجار و ایجاد شکاف برای رهاسازی آب شمال شهر آق قلا درخط ریل راه آهن به سمت مزارع و دشت ها که منجر به برقراری ارتباط این شهر با روستاهای شمال آن شد توسط یگان مهندسی نیروی زمینی سپاه خبر داد.

حمله موشکی به تل‌آویو، برنامه نتانیاهو در آمریکا را به‌هم زد

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به دنبال حمله موشکی به تل‌آویو که حداقل هفت زخمی بر جا گذاشته، مجبور شده برنامه سفر خود به آمریکا را تغییر داده و سخنرانی خود در لابی «آیپک» را هم لغو کند.