دیدبان

تازه‌ترین توصیه‌ رهبر انقلاب به روزه‌داران/ نباید سحرها را از دست داد

رهبر معظم انقلاب فرمودند: سحر ماه رمضان همه پا می شوند؛ نباید این سحر را از دست داد؛ سحر فرصت خیلی خوبی است. مکرّر عرض کرده‌ایم که اگر ماها از سحر استفاده نکنیم، در این دنیای شلوغ، وقت دیگری نداریم برای خلوت با خودمان، با دلمان، با خدای خودمان؛ واقعاً وقتی باقی نمیماند.

رشد حجاب در مصر

با توجه به واقعیت های آماری در حوزه پوشش و حجاب زنان در مصر، ضعف‌های مختصر گروه های اسلام گرا، تمایل گروه‌های فمینیستی برای نزدیک نمودن دیدگاه‌ها و سرازیر شدن سرمایه‌ها و توجهات سازمان‌های غربی و بین‌المللی، اتخاذ رویکردی واقع‌گرایانه نسبت به مقوله‌ زنان جهت تضمین خواست عموم زنان مصری برای داشتن پوششی اسلامی ضروری به‌نظر می‌رسد.

سکه ثامن در صحن مجلس

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بر اساس مطالبات مردم و شکایات واصله، حتما بنده این مسئله را به صحن مجلس خواهم کشاند و طی تذکری در صحن به وزرای صمت و اقتصاد خواستار رسیدگی هر چه سریع تر به این وضعیت خواهم شد.

کاریکاتور/تبرئه ی جنایت کار مصر

هشتم آذرماه جلسه نهائی محاکمه و اعلام حکم رئیس جمهور مخلوع مصر در پرونده معروف به پرونده قرن برگزار شد و مبارک، پسرانش، وزیر کشور وقت و معاونانش از همه اتهامات این پرونده تبرئه شدند.

عکس سلفی حسنی مبارک

«حسنی مبارک» دیکتاتور و رئیس جمهور مخلوع مصر روز گذشته پس از تبرئه شدن از اتهامات وارده از جمله کشتار صد‌ها تظاهرکننده در طول انقلاب ژوئیه سال ۲۰۱۱ به بیمارستان نظامی المعادی منتقل شد.وی که از صدور رأی دادگاه خوشحال است در این بیمارستان به همراه یکی از نظامیان که وظیفه حفاظت از وی را بر عهده دارند عکس سلفی گرفت.

السیسی: اخوان‌ را حذف می‌کنم

وزیر دفاع سابق مصر که در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور کاندید شده، دوشنبه شب بار دیگر گروه «اخوان‌المسلمین» را به اقدامات تروریستی متهم کرد و گفت در صورت پیروزی در انتخابات، این گروه را از عرصه سیاسی مصر حذف می‌کند.

حکم اعدام رهبران اخوان

صدور حکم اعدام محمد بدیع رهبر اخوان المسلمین و۶۸۲ نفر دیگر از هواداران این جنبش از سوی دادگاه استان" المنیا" مصر، صف آرایی دو طیف سکولارها و اسلام گرایان را در آستانه انتخابات ریاست جمهوری جدی تر کرده است.

دولت نظامیان در مصر چه می کند؟

دولت جدید مصر که بر اساس کودتا و البته حمایت های بخشی از مردم مصر بر سر کار آمد به خلاف آنچه که مردم می خواستند، در حال راهبری مصر به سمت دوران قبل از انقلاب است. متن زیر به بررسی عملکرد دولت کودتا در مصر می پردازد.