دیدبان

هشدار روسیه درباره قصد آمریکا برای سرنگونی دولت‌های آمریکای لاتین

نخست وزیر روسیه هشدار داد، خط‌‌مشی آشکار واشنگتن در جهت سرنگونی دولت‌های نامطلوب در منطقه آمریکای لاتین بسیار نگران کننده است، در حالی‌که مسکو تنها راه برقراری صلح و ثبات در ونزوئلا را گفت‌وگو بین دولت و مخالفان می‌داند.

نگرانی پمپئو از نفوذ ایران و حزب الله در آمریکای لاتین

مایک پمپئو، وزیر خارجه امریکا اعلام کرد مسائل مربوط به نفوذ ایران در آمریکای لاتین و روابط جمهوری اسلامی با حزب الله لبنان برای منطقه خطر به وجود می آورد و در کنفرانس بین المللی خاورمیانه در ورشو مورد بحث قرار خواهند گرفت.

سناریوی نخ‌نمای آمریکا در ونزوئلا

سیاست‌های ایالات متحده در آمریکای لاتین برای مقاله با دولت‌های مخالف خود، ثابت کرده است که این کشور هیچگاه به حق تعیین سرنوشت مردم کشور‌های آمریکای لاتین اعتقاد نداشته است. آمریکای لاتین در نگاه دولت‌مردان آمریکایی همواره مانند یک حیاط خلوت بوده است و این کشور تحمل هیچ گونه حرکت استقلال طلبانه‌ای را در این منطقه ندارد.

کارگردانی کودتا در سفارت آمریکا

آمریکا در ونزوئلا به دنبال چیست؟ چرا این کشور که گفته می‌شود با تورم اسفارگسیخته‌ای مواجه است، برای واشنگتن در این سطح حائز اهمیت است که در هر حرکتی علیه دولت مرکزی، آمریکا به سرعت از مخالفان پشتیبانی می‌کند؟
تمرکز دائم دشمن بر روزنه های نفوذ

خوش بینی به دشمن فاجعه به بار می آورد

سفیر ونزوئلا در تهران: همان ‌طور که آیت ‌الله خامنه ‌ای گفته ‌اند، هیچ ‌وقت نباید به پیشنهادات آمریکا اعتماد کرد، چون رهبران آمریکا همیشه به دنبال راهی هستند برای به زانو درآوردن ملت‌ های ما. تلاش می ‌کنند با دو چهره متفاوت ظاهر شوند و ملت ‌های ما را علیه دولت ‌هایمان بشورانند. این در حالی است که این استراتژی، دیگر منسوخ شده است. ما تنها با هم ‌بستگی است که می ‌توانیم مقابل آمریکا و امپریالیسم آن بایستیم.

اعتراف پلاتینی به دریافت پول از بلاتر

رئیس اتحادیه فوتبال اروپا اعتراف کرد که از بلاتر پول دریافت کرده است اما او گفت که این پول حق او بوده است و با فیفا هم قرارداد داشته است. دادستانی سوئیس پلاتینی را هم متهم به دریافت رشوه کرده است.
فراز و نشیب روابط ایران با آمریکای لاتین

هدیه بزرگ دولت روحانی به آمریکا چه بود؟

آمریکای لاتین، منطقه‌ ای استراتژیک که روزگاری حیاط خلوت آمریکا محسوب می‌شد،از چندسال گذشته به منطقه قدرت‌نمایی کشورهای ضد سلطه آمریکا به­ خصوص ایران بدل شده است تا جایی که مقامات کاخ سفید نسبت به حضور ایران در این منطقه ابراز نگرانی کرده‌اند. متاسفانه با تغییر دولت و گذشت دوسال از عمر دولت یازدهم از این ظرفیت بزرگ غفلت شده است.
ادعای رسانه های صهیونیستی مبنی بر فعالیت حزب الله لبنان در آمریکای جنوبی

بررسی ادعای حضور حزب الله در آمریکای لاتین

خداوند به واسطه‌ی حکومت اسلامی‌اش در ایران ما را از هر گونه پول حلال یا حرامی بی‌نیاز کرده است. ما بی‌نیازیم. به هیچ وجه فقیر و نیازمند نیستیم. نه تجارت مواد مخدر که همه‌اش دروغ، تهمت و حقه‌بازی است، نه پول‌شویی. هر کس ما را متهم به پول‌شویی می‌کند، برود ببیند.

بمب سیاسی در سازمان ملل منفجر شد

روسای جمهور آمریکای لاتین نشان دادند همچنان بر مواضع ضد امپریالیستی خود وفادارند. این می تواند یک پیام مهم به دستگاه دیپلماسی یاران منتقل کند. دستگاهی که کلید معیشت مردم ایران را در آمریکا و اروپا جستجو می کند.