دیدبان

فرهنگ ملی؛ اسیرِ حاشیه و دعوا

حسن روحانی خواهان اثرگذاری حداکثری بر اعضای شورا برای جلب حمایت آنان از خط مشی فرهنگی دولت است و در فرآیند این اثرگذاری رحیم پور ازغدی و ضرغامی را مزاحم می دانسته است؛ چرا که این دو با منطق و استدلالات مستحکم خود قدرت زیادی بر جلب آرای خاکستری در مصوبات شورا داشته‌اند.

پیگیری برجام، سازوکار جدید می‌خواهد/ این بنیه و توانمندی را در آقای روحانی نمی‌بینیم

رئیس اسبق سازمان صدا و سیما تاکید کرد: معتقدم پیگیری برجام ، سازوکار جدید می خواهد؛ آن هم انقلابی، صریح و بدون تعارف با دشمن، متاسفانه امروز این بنیه و توانمندی را در آقای روحانی نمی بینیم.
عزت‌الله ضرغامی با اشاره به منشور حقوق شهروندی:

مشکل ما تصویب قانون نیست

عزت‌‌الله‌ ضرغامی ضمن تشکر از پدیدآورندگان منشور حقوق شهروندی تاکید کرد: معتقدم مشکل کشور ما تصویب قانون نیست، بلکه تهیه و تنظیم رویه‌های اجرایی و قابل نظارت آن دارای اشکال است.

ماجرای ممنوع‌ التصویری جلیلی در صدا و سیما

وحید جلیلی گفت: دوست داشتم امروز جیرانی حاضر به مناظره با من می‌شد تا حرف‌هایی که زده شد جواب داده می‌شد. در دورانی که فریدون جیرانی، صدها ساعت آنتن زنده در اختیار داشت ما را در رسانه‌ملی ممنوع‌الورود کرده بودند.

چرا صداوسیمای دوره سرافراز به کامیابی نرسید؟

چه شد که معاون سابق برون‌مرزی و رئیس جدید صداوسیما با کوله‌باری از تجربه سازمانی نتوانست سازمان را از گردنه های سخت پیش رو عبور دهد؟ 17 آبان 1393، روز انتصاب محمد سرافراز، کمتر کسی فکر می کرد دوران مدیریت او این چنین در افت و خیز سپری شود.

نظر ضرغامی درباره «کیمیا»

رئیس سابق صداوسیما تولید در یادداشتی گفت: سریال «کیمیا» مرهون تلاش ارزنده آقای مسعود صباح مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو، آقای علی‌بخشی‌زاده مدیر شبکه ۲ و آقای علی دارابی معاون وقت سیماست.

شورای که "مجازی" هم فعال نیست!

چیزی به تولد چهار سالگی شورای عالی فضای مجازی نمانده؛ شورایی که با حکم رهبر معظم انقلاب تشکیل شده است. همین اتفاق برای پی بردن به جایگاه چنین شورایی کافی است و این پیام را می‌رساند که تا چه اندازه رصد کردن فضای فناوری اطلاعات و ارتباطات و سیاستگذاری در این حوزه، حائز اهمیت است.
عزت الله ضرغامی:

اصغر زاده از طرف خودش عذرخواهی کرد نه دانشجویان تسخیر

ضرغامی درباره نامه 9 بندی رهبر انقلاب به دولت برای اجرای برجام معتقد است: رهبری به دلیل ساده‌انگاری‌ها بسیار به‌موقع و به‌جا مانیفست رابطه با استکبار به بهانه برجام را صادر کردند.

انتقاد ضرغامی از توسل ظریف به امیر کویت

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به فاجعه منا گفت: در این حادثه ما قدرت مقام معظم رهبری در گوشزد کردن برخی مسائل به عربستان را مشاهده کردیم در حالی که مسئولان عالی رتبه ما اهمیت نمی‌دادند و جواب عربستانی‌ها را نمی‌دادند تا جایی که وزیر امور خارجه ما برای دیدار با وزیر امور خارجه عربستان به امیر کویت متوسل شد.