دیدبان

مجلس: سهمیه‌بندی باید طوری اجرا شود که هم قانون رعایت شده و هم به مردم فشار نیاید

رئیس مجلس درباره سهمیه‌بندی بنزین گفت: در نشست سران قوا درباره این موضوع بحث و مقرر شد که به گونه‌ای اجرا شود که هم قانون رعایت شده و هم به مردم فشاری وارد نشود؛ از سوی دیگر قانون اجازه داده که این موضوع با شرایطی انجام شود.

سهمیه بندی برق صنایع

با اوج گیری مصرف برق تابستانی و پس از توافق وزارتخانه‌های صنعت و نیرو طرح ذخیره عملیاتی مصرف برق صنایع به منظور مدیریت پیک مصرف برق تابستانی به منظور کاهش 800 مگاواتی پیک مصرف برق تابستان اجرایی شد.

منتفی شدن سهمیه بندی CNG

یک مقام مسئول در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با تشریح آخرین وضعیت صدور کارت هوشمند انرژی، اعلام کرد: عرضه کارتی و یا سهمیه بندی CNG فعلا منتفی است.

رویانیان بازداشت شد؟

اخبار ضد و نقیض حاکی است، رئیس سابق ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت به اتهام تخلفات مالی از جمله اختلاس و پولشویی بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است. این در حالی است که برخی رسانه‌ها انتقال وی به اوین را تکذیب کرده‌اند.
پرویز سروری:

عده ای به دنبال سود سرشار از واردات بنزین هستند

خبرهایی که من می‌شنوم نگران کننده است؛ دست‌های پنهانی به دنبال سود‌های سرشار از واردات بنزین هستند و به دنبال آن هستند که با طرح شعارهای زیبا و مردم پسند موضوع واردات بنزین را منطقی جلوه دهند.

بنزین امسال دوباره گران می‌شود؟

یک مقام مسئول ارشد در وزارت نفت با اشاره به وجود بسترهای قانونی به منظور افزایش 5 درصدی قیمت بنزین از محل تعیین عوارض فروش سوخت، اعلام کرد: این احتمال وجود دارد در صورت عدم تحقق اهداف کاهش مصرف بنزین، این افزایش مجدد قیمت از نیمه دوم سال جاری ابلاغ و اجرایی شود.
مشکل جدید عرضه بنزین 1000 تومانی؛

ذخیره‌سازی بنزین در منازل!

همزمان با اوج گیری متوسط مصرف روزانه بنزین ایران به 100 میلیون لیتر، رئیس انجمن جایگاهداران سوخت نسبت به ذخیره سازی بنزین در منازل مردم هشدار داد و اعلام کرد: امکان عرضه بنزین با قیمت لیتری بیش از 999 تومان در جایگاه‌های سوخت کشور وجود ندارد.

قیمت بنزین از فردا شب تغییر می کند؟

براساس رویه گذشته دولت باید ساعت 24 فردا شب 31 فرودین ماه سهمیه بنزین اردیبهشت ماه را در کارتهای سوخت شارژ کند اما به نظر می رسد از اول اردیبهشت ماه دیگر خبری از بنزین 400 تومانی نباشد و نرخ های جدید بنزین اعمال شود.