دیدبان

تصویب سند رونق تولید در شرایط تحریم در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی

هشتصد و هفدهمین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی عصر دیروز به ریاست علی لاریجانی در محل ریاست جمهوری برگزار شد و در این نشست سند رونق تولید در شرایط تحریم با رویکرد اقتصاد مقاومتی به تصویب رسید.
رئیس جمهور در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی:

همکاری سه قوه برای کمک به آسیب‌دیدگان سیل ضروری است

رئیس جمهور گفت: امیدواریم که همکاری‌های قوه قضائیه در پیشبرد امور اقتصادی کشور با استفاده از ظرفیت شورای عالی هماهنگی اقتصادی تداوم یافته و گسترش یابد.
آیت‌ الله‌ جنتی:

برخی از علم داشتنداما در سایر شرایط صلاحیت نداشتند

دبیر شورای نگهبان با اشاره به تلفیق دو انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی از محاسن و معایب تجمیع این دو انتخابات سخن گفت. وی گفت: افزود: «افرادی نیز بودند که از نظر علمی مورد تأیید بودند، اما در سایر شرایط، صلاحیت آنها احراز نشده و عده ای همین را مستمسکی برای فشار به شورای نگهبان قرار دادند».

ظریف: غربی ها برای توافق تا ابد فرصت ندارند

وزیر امور خارجه، حق غنی سازی، آب سنگین و تحریم ها علیه ایران را از موارد مورد اختلاف در مذاکرات با گروه 1+5 برشمرد و گفت: مواضع ما درباره تعداد سانتریفیوژها مشخص است و اصرار طرف مقابل بر روی این موضوع بی تاثیر است.

ناگفته هایی از جلسه غیرعلنی ظریف و نمایندگان

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی درباره جلسه غیرعلنی که با حضور وزیر امور خارجه برگزار شد گفت: در این جلسه ظریف در مورد مواضع ایران پیرامون نیروگاه اتمی بوشهر و لزوم تامین اورانیوم این نیروگاه از داخل، رایزنی‌های تیم مذاکره‌کننده در مورد تعداد سانتریفیوژهای مورد نیاز ایران و زیاده‌طلبی‌های طرف غربی برای تمدید توافقنامه ژنو به مدت چندین سال گزارش داد.

روحانی در اولین جلسه هیات دولت: اولین مسئولیت اعضای دولت بهبود معیشت مردم است

رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز اولین مسئولیت همه اعضای دولت بهبود معیشت مردم است، گفت: اگر زندگی مردم را تامین نکنیم آنگاه اخلاق، معنویت، رابطه صحیح و اساس ایمان در جامعه باقی نخواهد ماند.

در نشست محرمانه اخوان در ترکیه چه گذشت

سلسله نشست های محرمانه سازمان بین المللی اخوان المسلمین در شهر «استانبول» ترکیه با هدف تدوین برنامه و طرحی جامع جهت تعامل با اوضاع جاری در مصر به ویژه پس از اقدام ارتش در برکناری «محمد مرسی» برگزار شد.