دیدبان

خارج از دید 15/

موج سواران به سیل شمال هم رحم نکردند

در ماجرای سیل گلستان مناف هاشمی گزینه‌ای کم هزینه بوده و دیواری کوتاهتر از آن نیافتند. این استاندار بی کفایت تدبیر و امید نه سابقه شاخص اصلاح‌طلبی دارد، نه دارای پایگاه اجتماعی است و مهمتر آنکه طرفدار پر و پا قرص رسانه ای و حزبی نیز ندارد. شاید اگر او هم مثل دیگر کارگزاران اصلاحات و اعتدال سر کیسه را کمی شُل می‌کرد امروز لشگری از ماله‌کشان رسانه‌ای برایش سینه چاک نموده و رو در روی منتقدان می ایستادند.

استمرار بارندگی تا پایان هفته

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به فعالیت سامانه بارشی در کشور تا پایان هفته گفت: دمای هوا در استان‌های ساحلی خزر و شمال‌شرق کشور ۳ تا ۵ درجه کاهش می‌یابد.

ایران از شنبه بارانی می‌شود

شنبه (۲۸ مهرماه) با ورود سامانه بارشی جدید از غرب کشور بارش‌ها در دامنه‌های زاگرس مرکزی شروع می‌شود و به‌تدریج به شمال غرب و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در استان‌های زنجان و قزوین گسترش می‌یابد. شدت بارش در استان‌های ایلام، غرب کرمانشاه و شمال خوزستان پیش‌بینی می‌شود همچنین بارش‌های پراکنده در بخش‌هایی از مرکز جنوب و جنوب شرقی کشور رخ می‌دهد.

صدها میلیارد خسارت بارندگی در استان‌ های غربی

با وجود هشدارها و پیش‌بینی‌های صورت گرفته مبنی بر وقوع سیلاب و بارش شدید باران، باز هم غفلت دستگاه‌های امدادی و اجرایی زمینه‌ساز گسترش عمق خسارات شد و ۷ تن از هموطنان‌مان در جریان سیلاب در استان‌های ایلام، لرستان و کرمانشاه جان خود را از دست دادند.

گزارش حجم بارندگی های اخیر

ارتفاع کل بارندگی های جوی از اول تا 14 آبان ماه سال آبی94 - 93 بالغ بر 33 میلیمتر است که این مقدار نسبت به میانگین دوره های مشابه درازمدت به میزان 15 میلیمتر، 120 درصد افزایش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته با 16 میلیمتر بارندگی 106 درصد رشد نشان می دهد.