دیدبان

توزیع نامناسب بارندگی‌ در کشور

در حالی که میزان بارش‌ها در کشور نسبت به سال قبل از رشد مناسبی برخوردار است، اما توزیع نامتناسب مکانی و زمانی بارش‌ها موجب شده تا میزان اختلاف بارش‌ها در مناطقی از غرب و شرق کشور به هزار میلی‌متر برسد.

بحران یخبندان در راه است

با تقویت سامانه بارشی دامنه فعالیت آن به شمال غرب، دامنه‌های البرز مرکزی، استان بوشهر، شمال فارس و برخی مناطق شرق کشور گسترش می‌یابد، پنجشنبه (۱۳ دی‌ماه) با شمالی شدن جریان‌ها روی دریای خزر بارش در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور نیز آغاز خواهد شد.

ایران از شنبه بارانی می‌شود

شنبه (۲۸ مهرماه) با ورود سامانه بارشی جدید از غرب کشور بارش‌ها در دامنه‌های زاگرس مرکزی شروع می‌شود و به‌تدریج به شمال غرب و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در استان‌های زنجان و قزوین گسترش می‌یابد. شدت بارش در استان‌های ایلام، غرب کرمانشاه و شمال خوزستان پیش‌بینی می‌شود همچنین بارش‌های پراکنده در بخش‌هایی از مرکز جنوب و جنوب شرقی کشور رخ می‌دهد.

بارش ماهی در آسمان گلپایگان!+فیلم

بارش باران در حالی خوشحالی مردم گلپایگان را در پی داشت که پدیده‌ای عجیب شگفتی آن‌ها را برانگیخت. پدیده بارش ماهی‌ها در جاده پارک جنگلی این شهر باعث تعجب افرادی شد که از این جاده عبور می‌کردند.

موج جدید بارش ها در تهران

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش پراکنده باران در برخی نقاط کشور و وزش باد شدید در روز پنجشنبه، از افزایش بارش در نتیجه ورود سامانه بارشی جدید از نوار غربی کشور در روز جمعه، 11 دی خبر داد و افزود: برای تهران در روزهای جمعه و شنبه بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

گزارش حجم بارندگی های اخیر

ارتفاع کل بارندگی های جوی از اول تا 14 آبان ماه سال آبی94 - 93 بالغ بر 33 میلیمتر است که این مقدار نسبت به میانگین دوره های مشابه درازمدت به میزان 15 میلیمتر، 120 درصد افزایش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته با 16 میلیمتر بارندگی 106 درصد رشد نشان می دهد.
پاسخی به یک شبهه

آیا منابع آب پاسخگوی رشد جمعیت خواهد بود؟

در سال جاری وزارت نیرو در تامین آب مورد نیاز برخی از شهرها با بحران مواجه شد و این سئوال را در ذهن برخی از مردم به جای گذاشت که با توجه به تاکید مسئولین کشور بر بحث افزایش جمعیت آیا منابع آب پاسخگوی رشد جمعیت خواهند بود؟

آخرین وضعیت هوای کشور

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه هوای تهران طی روزهای آینده حدود دو درجه سانتی‌گراد خنک می‌شود، گفت: طی سه روز آینده وزش باد و بروز پدیده گرد و غبار در شرق کشور و همچنین برخی نقاط دیگر از جمله تهران رخ می‌دهد.

اتفاقی بی سابقه در کلاردشت

بارش شدید باران روز گذشته که به گفته مردم کلاردشت در چند دهه اخیر بی سابقه بوده است، هرچند خسارت زیادی به جز آبگرفتگی چند خانه و مغازه در پی نداشته است اما به گفته رئیس آبفای شهرستان کلاردشت، تصفیه خانه آب شرب شهرستان را از مدار خارج کرد.