دیدبان

ابهامات سازوکار مالی «اینستکس»

​​​​​​​بعد از گذشت ۹ ماه اروپایی ها بالاخره از تدبیرشان با عنوان «اینستکس» رونمایی کردند اما این سازوکار نه تنها اهداف مد نظر ایران را تأمین نمی کند، بلکه اختیارات حاکمیتی ایران در زمینه تبادلات خارجی را به کشورهای اروپایی واگذار می کند.

ابهام در تامین مالی بسته دوم خروج از رکود

دولت یازدهم از آن دسته از دولتهایی است که به نظر می رسد برای حل یک مشکل قرار است کشور را وارد مشکلات پیچیده تری کند. در حال حاضر دولت حسن روحانی با یک مشکل بزرگ رو به رو شده که آن هم رکود بی سابقه ای است که در سالهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نظیر آن را سراغ نداریم.
رژیم ذاتاً اشغالگر و نامشروع چگونه می‌تواند اصلاح شود؟!

ابهام پیرامون نظر آیت‌ الله موسوی اردبیلی درباره اسرائیل

این توضیح روشن نمی‌کند رژیمی که ذاتاً اشغالگر و نامشروع و غاصب است چگونه می‌تواند سیاست‌های خود را اصلاح کرده و حقوق ملت فلسطین را به رسمیت بشناسد؟

پنج "علامت سوال" جدی بر اظهارات شنبه‌ شب عراقچی

گفتگوی عباس عراقچی با برنامه "نگاه یک" درباره چشم انداز توافق، حداقل در پنج موضوع محوری ازجمله ماهیت توافق، نقش پارلمان‌ها، رسمیت توافق، قطعنامه شورای امنیت و زمان لغو تحریم‌ها ابهامات جدی ایجاد کرده است.

رویکرد پر از ابهام معاون زنان رئیس‌ جمهور

اجلاس پکن+۲۰ اواخر اسفند ماه سال جاری در نیویورک برگزار می‌شود و قرار است مولاوردی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در این اجلاس گزارشی از وضعیت زنان کشورمان ارائه دهد، اما مجلسی‌ها و کارشناسان نسبت به ارائه تصویر سیاهی از زنان ایران در این اجلاس همچون دوران اصلاحات ابراز نگرانی می کنند.