دیدبان

ترکیه: اقدامات اسرائیل موجب تبدیل منطقه به «بشکه باروت» شده‌است

ترکیه: اقدامات اسرائیل موجب تبدیل منطقه به «بشکه باروت»  شده‌است

دیدبان؛ رجب طیب اردوغان، ­رئیس‌جمهور ترکیه از سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی انتقاد کرد. رجب طیب اردوغان گفت: منطقه و جهان اکنون بزرگ‌ترین تغییرات را پس از جنگ دوم جهانی سپری می‌کند. تاثیر گام‌های آمریکا در عرصه‌های مختلف از تجارت بین‌المللی گرفته تا تقویت تسلیحات هسته‌ای، نظام بین‌المللی را متزلزل ساخته است و این تاثیرات همچنان ادامه دارد.

رئیس جمهور ترکیه با تاکید بر اینکه آمریکا در سوریه سیاست‌هایی را در پیش گرفته است که شایسته هم پیمانی این کشور با ترکیه نیست‏، افزود: با آمریکا در خصوص سامانه‌های اس ۴۰۰ نیز دچار اختلاف نظر‌های جدی هستیم.

اردوغان گفت: هر کسی هر چه بگوید برای ما اهمیتی ندارد، آنچه برای ما مهم است استقلال و آینده کشور و مردم است. گام‌هایمان را در جهت خشکاندن ریشه‌های تروریسم در سوریه همچنین تقویت امنیت ترکیه با سامانه‌های اس-۴۰۰ و سامانه‌های مشابه ادامه خواهیم داد.

وی ادامه داد: اقدامات اسرائیل موجب شده است، منطقه ما تبدیل به بشکه باروت شود. اسرائیل باید از سیاست‌های خطرناک خود منصرف شود. بلندی‌های جولان متعلق به اسرائیل نیست بلکه متعلق به سوریه است. اسرائیل اشغالگر است و متاسفانه قدرت خود را نیز از آمریکا می‌گیرد و با آن به حرکت‌های اشغالگرانه ادامه می‌دهد.

مرتبط‌ها

بریز و بپاش خاندان حاکم امارات برای یک شب خوشگذرانی در کرواسی

واکنش قاطع رهبر انقلاب به تهدید‌های آمریکا

تاجیکستان: روابط با «تهران» در چارچوب «سیکا» توسعه می‌یابد

یمن: بُرد موشکهای یمن تا اراضی اشغالی می‌رسد

شورای نگهبان: قانون انتخابات یکی از درد‌های قدیمی ماست

لاریجانی: مکانیزم اینستکس روی کاغذ مانده است