دیدبان

الجعفری: حضور ترکیه در سوریه اشغالگری است

الجعفری: حضور ترکیه در سوریه اشغالگری است

دیدبان؛ بشار الجعفری رئیس هیئت نمایندگان دولت سوریه در مذاکرات آستانه در نشستی خبری بعد از پایان دوازدهمین دور مذاکرات آستانه گفت: دولت سوریه هرگز اجازه نخواهد داد که به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه ضربه وارد شود.

وی تاکید کرد که حضور همه نیروهای آمریکایی، فرانسوی، انگلیسی، و ترکیه ای در سوریه که بدون درخواست دولت سوریه در کشور حضور دارند غیر قانونی است و باید فورا خارج شوند.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل افزود: امروز دولت ترکیه حدود شش هزار کیلومتر مربع از خاک سوریه یعنی عفرین، جرابلس و شهرهای دیگر و ادلب را تحت اشغال دارد و این کشور اکنون دیواری به طول 70 کیلومتر مربع در جنوب منبج احداث می‌کند تا آن را از حلب جدا کند.

وی افزود: اشغالگری ترکیه در سوریه چهار برابر بدتر از اشغالگری اسرائیل است زیرا ترکیه چهار برابر بیشتر از مساحت جولان را تحت اشغال خود دارد.

الجعفری گفت که چند روز قبل نشستی بین گروه‌های تروریستی به دستور و با نظارت سرویس اطلاعات ترکیه در منطقه مرزی "اطمه" برگزار شده است و مقامات امنیتی ترکیه درباره چگونگی عملکرد این گروه‌ها در صورت آغاز عملیات آزادسازی ادلب توسط ارتش سوریه و همپیمانان دستوراتی به آنها داده اند.

مذاکره کننده ارشد دولت سوریه گفت که با سیاست های آمریکا و ترکیه در سوریه با یکدیگر تفاوت ندارد و هر دو همدیگر را تکمیل می کنند.

وی افزود: دولت سوریه بارها درباره صحنه گردانی آمریکا در شمال سوریه هشدار داده و ما هرگز اجازه تجزیه سوریه را نخواهیم داد و این یک خط قرمز است.

مرتبط‌ها

نتیجه کنترل قیمت ماسک نایاب شدن آن بود

دانشمندان چینی:‌ "مورچه خوار پولکدار"؛ ناقل احتمالی ویروس کرونا به انسان است

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره حمله امروز به پایگاه «التاجی»

۸۵ درصد افرادی که کرونا می‌گیرند، بدون آنکه متوجه شوند خوب می‌شوند

ایرانیان مقیم چین، درگیری با بیماری کرونا

دستور رئیس‌جمهور افغانستان برای آزادی 1500 زندانی وابسته به طالبان