دیدبان

سندرز: نتانیاهو یک نژادپرست است

سندرز: نتانیاهو یک نژادپرست است

دیدبان؛ برنی سندرز، سناتور دموکرات ایالت ورمونت آمریکا روز گذشته در یک سخنرانی در ساختمان شبکه سی ان ان «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی را «نژادپرست» خواند.

وی در این خصوص گفت: من ضد اسرائیل نیستم. اما حقیقت این است که نتانیاهو یک سیاستمدار راستگراست که به نظر من با مردم فلسطین «بسیار ناعادلانه» رفتار می‌کند. آمریکا میلیارد‌ها دلار کمک نظامی به اسرائیل می‌کند. من معتقدم آمریکا باید با خاورمیانه هم عادلانه تعامل کند. به عبارت دیگر، هدف باید این باشد که مردم را در کنار هم جمع کنیم، نه اینکه فقط از دولتی حمایت کنیم که بوسیله یک سیاستمدار راستگرا –بهتر است بگویم یک «دولت» نژادپرست—اداره می‌شود.

برنی سندرز حتی یک روز پیش از برگزاری انتخابات در اراضی اشغالی فلسطین هم اعلام کرده بود امیدوار است بنیامین نتانیاهو در این انتخابات پیروز نشود.

سندرز در بخش دیگری از این سخنرانی هم به مسئله استیضاح ترامپ اشاره کرد و گفت: اگر تا سال آینده که به انتخابات نزدیک می‌شویم، کنگره فقط و فقط درباره استیضاح ترامپ، استیضاح ترامپ و استیضاح ترامپ و همچنین مولر، مولر و مولر صحبت کند و دیگر به برنامه مراقبت‌های بهداشتی، کاهش درآمد و مقابله با تغییرات آب و هوایی توجهی نشود، من نگران این هستم که این مسئله استیضاح به نفع ترامپ تمام شود.

شایان ذکر است، به دنبال انتشار گزارش رابرت مولر، تعداد زیادی از دموکرات‌های آمریکا خواستار آغاز روند استیضاح ترامپ شده اند. این در حالی است که رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده که هیچ جرمی مرتکب نشده است و هیچ کس هم نمی‌تواند او را استیضاح کند.

سندرز چندی پیش به طور رسمی نامزدی خود برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را اعلام کرد.

مرتبط‌ها

نتیجه کنترل قیمت ماسک نایاب شدن آن بود

دانشمندان چینی:‌ "مورچه خوار پولکدار"؛ ناقل احتمالی ویروس کرونا به انسان است

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره حمله امروز به پایگاه «التاجی»

۸۵ درصد افرادی که کرونا می‌گیرند، بدون آنکه متوجه شوند خوب می‌شوند

ایرانیان مقیم چین، درگیری با بیماری کرونا

دستور رئیس‌جمهور افغانستان برای آزادی 1500 زندانی وابسته به طالبان