دیدبان

نامه تشکل دانشجویی به رئیس‌جمهور درباره شورای عالی انقلاب فرهنگی

نامه تشکل دانشجویی به رئیس‌جمهور درباره شورای عالی انقلاب فرهنگی

دیدبان؛ اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور درباره اتفاقات اخیر شورایعالی انقلاب فرهنگی به رئیس‌جمهور نامه نوشت.

در بخشی از این نامه آمده است: آزادی‌های سیاسی و اجتماعی و حق بیان انتقادات و نظرات یکی از شعارهای دولت یازدهم و دوازدهم بوده است. همچنین جناب عالی همواره قانون مداری را مهم ارزیابی نموده و بر آن تاکید نمودید. نیک مستحضرید که شما به موجب قانون ریاست شورای عالی انقلاب فرهنگی را برعهده دارید. این شورا از حیطه وظایف و اختیارات بسیار گسترده‌ای برخوردار است و جایگاهی بی بدیل در عرصه فرهنگی کشور دارد.

این نامه می‌افزاید: گزافه نیست اگر ادعا کنیم مدت‌هاست که شورای عالی انقلاب فرهنگی کارکرد و ابتکار عمل خود را از دست داده و به یک مجموعه تشریفاتی مبدل گشته است. خروجی این شورا از ابتدای دولت یازدهم تاکنون حواشی بسیار زیاد و تنش‌های سیاسی بوده است. عدم اهتمام حضرت عالی به حضور در جلسات شورا، عصبانیت‌های مکرر از اعلام‌نظر اعضای منتقد، حاشیه‌های پیرامون انتصاب دبیر جدید شورا و عدم دعوت از دو عضو شورا، بخشی از حوادثی است که شورای عالی انقلاب فرهنگی را به میدان‌ وزن‌کشی‌های سیاسی بدل ساخته است.

مرتبط‌ها

بریز و بپاش خاندان حاکم امارات برای یک شب خوشگذرانی در کرواسی

واکنش قاطع رهبر انقلاب به تهدید‌های آمریکا

تاجیکستان: روابط با «تهران» در چارچوب «سیکا» توسعه می‌یابد

یمن: بُرد موشکهای یمن تا اراضی اشغالی می‌رسد

شورای نگهبان: قانون انتخابات یکی از درد‌های قدیمی ماست

لاریجانی: مکانیزم اینستکس روی کاغذ مانده است