دیدبان

روسیه: از بازگشت هرچه سریعتر دمشق به اتحادیه عرب استقبال می‌کنیم

روسیه: از بازگشت هرچه سریعتر دمشق به اتحادیه عرب استقبال می‌کنیم

دیدبان؛ سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، در مصاحبه با روزنامه الاهرام مصر که متن آن شنبه منتشر شد، گفت مسکو از گرم شدن روابط دمشق با دیگر کشور‌های عربی استقبال می‌کنداو گفت: «از پیشرفت‌ها در عادی‌سازی اوضاع در سوریه خوشحالیم. این پیشرفت‌ها در مسیر از سرگیری روابط میان دمشق و دیگر پایتخت‌های عربی و چشم‌انداز بازگشت سوریه به اتحادیه عرب است. سوریه یکی از مهمترین کشور‌ها در خاورمیانه و جزء جدانشدنی از جهان عرب است.»

لاوروف گفت: «نمی توان سوریه را به خاطر دیدگاه‌های کوته‌بینانه، سیاسی‌شده و فرصت‌طلبانه از عرصه منطقه‌ای کنار گذاشت. به همین علت از بازگشت هرچه سریعتر دمشق به جمع اتحادیه عرب استقبال می‌کنیم. این روند طبیعی و هدفمند، سندی موثق است که نشان می‌دهد درگیری‌های نظامی پایان یافته است و این که این کشور به تدریج به وضع عادی و زندگی مسالمت‌آمیز بازمی‌گردد.»

او با اعلام اینکه در حال حاضر برخی ماموریت‌های دیپلماتیک در دمشق -پایتخت سوریه- آغاز شده است، افزود: «ترافیک هوایی میان سوریه و تونس، روابط تجاری میان سوریه و اردن، عراق و لبنان از سرگرفته شده است. در مارس یک هیئت پارلمانی سوریه در کفنراس پارلمان کشور‌های عربی در اردن شرکت کرد.»

مرتبط‌ها

نتیجه کنترل قیمت ماسک نایاب شدن آن بود

دانشمندان چینی:‌ "مورچه خوار پولکدار"؛ ناقل احتمالی ویروس کرونا به انسان است

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره حمله امروز به پایگاه «التاجی»

۸۵ درصد افرادی که کرونا می‌گیرند، بدون آنکه متوجه شوند خوب می‌شوند

ایرانیان مقیم چین، درگیری با بیماری کرونا

دستور رئیس‌جمهور افغانستان برای آزادی 1500 زندانی وابسته به طالبان