دیدبان

مجمع جهانی بیداری اسلامی حمایت ترامپ از اشغال جولان را محکوم کرد

مجمع جهانی بیداری اسلامی حمایت ترامپ از اشغال جولان را محکوم کرد

دیدبان؛ علی اکبر ولایتی دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی با صدور بیانیه‌ای حمایت ترامپ در اشغال ظالمانه سرزمین اسلامی جولان توسط رژیم صهیونیستی را محکوم کرد. متن پیام به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

پس از به بن بست رسیدن استراتژی های توطئه آمیز آمریکا در منطقه آسیای غربی با هدف تأمین و تضمین امنیت رژیم صهیونیستی از جمله لشکرکشی مستقیم و اشغال نظامی افغانستان، عراق و سوریه و تحمل شکست توطئه استراتژی خاورمیانه جدید توسط جبهه مقاومت و اراده ملت‌های مسلمان، رویکرد خود را تغییر داده و سیاست جنگ نیابتی و حمایت، پشتیبانی، تسلیح و آموزش گروه های تکفیری و تروریستی را در پیش گرفت.

پس از شکست مجدد این سیاست در منطقه، اخیراً شاهد اقدامات غیر قانونی، غیر مشروع و خارج از حقوق بین الملل و فضاحت بار توسط دولت ترامپ با هدف خوش رقصی به لابی صهیونیزم بین الملل و رهایی از مشکلات داخلی و بین¬المللی در طی ماه‌های اخیر هستیم.

از جمله اقدامات دونالد ترامپ در این زمینه انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف، طراحی معامله قرن، به رسمیت شناختن اشغال ظالمانه بلندی های جولان توسط رژیم صهیونیستی و ... برای تامین امنیت آن رژیم غاصب است که بی تردید بر مشکلات و بحران منطقه بیش از پیش خواهد افزود و جبهه مقاومت را مصمم تر در مقابله با رژیم صهیونیستی و حامیانش خواهد کرد.

بلندی های جولان بخش تفکیک ناپذیر حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه است و اقدام عجیب و خارج از عرف دیپلماتیک دولت ترامپ، ناقض حقوق بین الملل، حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه، پیچیده تر شدن هر چه بیشتر تحولات منطقه و ایجاد انزجار، خشم و رنج بیشتر مردم مظلوم منطقه خواهد شد که صرفا برای رهایی از مشکلات داخلی و بین المللی، حمایت سیاسی در انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی و پشتیبانی مستقیم از نتانیاهو در برابر رقبا تلقی می گردد.

مجمع جهانی بیداری اسلامی ضمن محکومیت این تصمیم غیر قانونی و مذبوحانه، از تمامی ملت ها، شخصیت ها، گروه‌ها، احزاب، جریان ها و دول جهان اسلام و آزادی خواهان انتظار دارد با قلدر مآبی، زورگویی و یک جانبه گرایی آمریکا مقابله نموده و با حمایت همه جانبه از حق حاکمیت سوریه، بار دیگر پاسخ قاطع خود را به این اقدامات  اعلام نمایند.

علی اکبر ولایتی
دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی

مرتبط‌ها

نتیجه کنترل قیمت ماسک نایاب شدن آن بود

دانشمندان چینی:‌ "مورچه خوار پولکدار"؛ ناقل احتمالی ویروس کرونا به انسان است

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره حمله امروز به پایگاه «التاجی»

۸۵ درصد افرادی که کرونا می‌گیرند، بدون آنکه متوجه شوند خوب می‌شوند

ایرانیان مقیم چین، درگیری با بیماری کرونا

دستور رئیس‌جمهور افغانستان برای آزادی 1500 زندانی وابسته به طالبان