دیدبان

حمله انتحاری داعش به گردهمایی «قسد» و عشائر سوریه در رقه

حمله انتحاری داعش به گردهمایی «قسد» و عشائر سوریه در رقه

دیدبان؛ رسانه‌ها از وقوع حمله انتحاری به گردهمایی شبه نظامیان غالبا کرد سوریه موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) با افراد سرشناس عشائر در استان الرقه خبر دادند.

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه به نقل از خبرنگار مستقر خود در سوریه شنبه (۱۱ اسفند) گزارش داد که در منطقه «بیت خابور» منطقه «الکراده» واقع در استان الرقه سوریه یک انفجار تروریستی رخ داده و بر اثر آن سه تن کشته و ۱۲ تن دیگر زخمی شده‌اند.

خبرنگار اسپوتنیک اوضاع جسمانی افراد زخمی شده را «خطرناک» توصیف می‌کند.

همزمان با انتشار خبر وقوع این حمله تروریستی، گروه تروریستی داعش در رسانه‌های خود از جمله خبرگزاری اعماق» مسئولیت این حمله را برعهده گرفت.

داعش مدعی شد که در حمله به گردهمایی فرماندهان قسد و بزرگان عشایر رقه، ۱۲ تن از آن‌ها کشته شده‌اند.

یک تروریست انتحاری به نام «ابوالولید الشرقی» قبل از ظهر امروز (شنبه) به این گردهمایی در مقر «روابط کل نظامی» واقع در روستای «جدیده خابور» حمله کرده و هفت تن از عشایر و پنج تن از نیروهای قسد را کشته است.

تروریستی که دست به این حمله زده از عناصر «انغماسی» بوده و بعد از درگیری با افراد حاضر در محل مورد نظر، کمربند خود را منفجر کرده است.

داعش بزرگان عشایر رقه را تهدید کرده، اگر «توبه» نکنند و از «ارتداد» خود برنگردند، خود را در کمین عناصر این گروه تروریستی خواهند دید. عشایر رقه در زمان اشغال این شهر با داعش همکاری می‌کردند.

حمله تروریستی امروز داعش به نیروهای قسد که مورد حمایت ائتلاف به اصطلاح ضد داعش به رهبری آمریکا هستند، در حالی رخ داد که این نیروها خود را برای اعلام پیروزی کامل خود بر داعش طی هفته جاری آماده می‌کردند.

«دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا از دو ماه پیش با بیان این ادعا که ائتلاف تحت فرماندهی واشنگتن کار داعش را در سوریه تمام کرده، دستور خروج نظامیان  آمریکا از شمال سوریه را خارج کرده است. با این حال، ۲۰۰ تا ۴۰۰ نیروی آمریکایی در سوریه آن هم در منطقه التنف باقی خواهند ماند.

مرتبط‌ها

نتیجه کنترل قیمت ماسک نایاب شدن آن بود

دانشمندان چینی:‌ "مورچه خوار پولکدار"؛ ناقل احتمالی ویروس کرونا به انسان است

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره حمله امروز به پایگاه «التاجی»

۸۵ درصد افرادی که کرونا می‌گیرند، بدون آنکه متوجه شوند خوب می‌شوند

ایرانیان مقیم چین، درگیری با بیماری کرونا

دستور رئیس‌جمهور افغانستان برای آزادی 1500 زندانی وابسته به طالبان