دیدبان

سکه ثامن در صحن مجلس

سکه ثامن در صحن مجلس

دیدبان؛ زهرا سعیدی مبارکه نماینده مردم مبارکه و سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متاسفانه در حال حاضر تعداد زیادی مال‌باخته سکه ثامن هستند که در بلاتکلیفی قرار دارند.
وی افزود:  براساس گزارشات واصله 4 هزار نفر تمامی مبالغ واریزی و اموال و وجوهشان توسط متهمان این موسسه ربوده شده است که رقم قابل توجهی است و وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی در این باره باید پاسخگو باشند.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: با خبر شدیم برخی مالباختگان برای جلوگیری از سقوط ارزش پولشان سعی کردند به هر حال همه اموالشان را به این طلا و سکه ای که در سایت موسسه سکه ثامن در معرض خرید و فروش قرار می گرفت تبدیل کنند که نهایتا منجر به ارتکاب اعمال مجرمانه ای شد.
وی با اشاره به تخلف متهمان این پرونده خواستار برخورد باآنها شد و عنوان کرد که وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت باید مصرانه پیگیر این این مسئله باشد.
وی بر همین اساس تصریح کرد:  تبلیغات بورس طلای ثامن یعنی افعال و اعمال مجرمانه همه روزه و به طور مستمر در وب سایت رسمی طلا و جواهر تهران قابل مشاهده بود و این امر باعث شده بود که مشتریان اعتماد شان جلب شود و براساس همین تبلیغات در این سایت متعلق به اتحادیه طلا و جواهر زمینه برای ارتکاب افعال مجرمانه متهمان فراهم شود.
وی با اشاره به ، ماده دوم قانون تجارت تصریح کرد: کاربران با سایت مذکور وارد معامله شده، اما به هر دلیل مالک سکه ثامن متواری شده و سرمایه عده‌ای را هم این وسط با خود برده اند، لذا باید با متخلفان برخورد جدی شده و برای مالباختگان تصمیم‌گری شود.هرچند بسیار مایه تاسف است که چرا در اجرا  مراقب اعتماد مردم و پیشگیری از این موارد نیستند .

وی در ادامه به مطالبات چندهزار نفری مردم در سامانه فارس من در این خصوص اشاره کرد و گفت: بر اساس مطالبات مردم  و شکایات واصله به ما، حتما بنده این مسئله را به صحن مجلس خواهم کشاند و طی تذکری در یکشنبه هفته آینده به وزرای صمت و اقتصاد خواستار رسیدگی هر چه سریع تر به این وضعیت خواهم شد.

مرتبط‌ها

رونق تولید و تعلل یک لایحه

سیاست «حفظ نفت»: شروع یک چالش آشنای ایرانی

پتروشیمی ایران و تحریم‌ احتمالی آمریکا

طبقه متوسط و بحران اقتصادی پس از انقلاب

فاتف و تکرار یک بازی قدیمی

تورم 20 تا 40 درصدی در انتظار سال 98